9 milyon euroluk operasyon!

Transferde şu ana kadar Gomis, Belhanda ve Maicon’a imza attıran Galatasaray, bir yandan da kaynak yaratmak için eldeki istenmeyen oyuncularla yolları ayırmanın çaresini arıyor. Teknik direktör İgor Tudor’un kadroda düşünmediği futbolcuları takımdan göndermeye çalışan Sarı-Kırmızılılar’ın, durumu netleşmeyen Wesley Sneijder hariç toplam 9 isme ödediği yıllık maaş alt alta toplanınca dev bir bütçe oluşturuyor.

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Kampa götürülmeyen Nigel de Jong, Hakan Balta, Umut Gündoğan, Endoğan Adili, Oğuzhan Kayar’dan kendilerine takım bulmaları istenirken, kadro dışı bırakılan Pedro Cavanda’nın da bileti kesildi. Slovakya kampına götürülmesine rağmen Ryan Donk ve Tarık Çamdal’ın da kiralanması bekleniyor. Kiradan dönen Emrah Başsan konusunda ise Tudor’un kararsız olduğu öğrenildi.

Sözleşmeleri bulunan bu isimler yeni sezonda kalmaları halinde maç başı ve bonuslar hariç, kasadan sadece bu sezon çıkacak toplam rakam 36 milyon lirayı bulacak. Galatasaray, bu futbolcuları en az zararla elden çıkarıp hem kadroyu azaltmanın hem de yeni transferlere kaynak yaratmanın yollarını arıyor.

İŞTE KAZANÇ TABLOSU
Nigel de Jong: 2.5 milyon Euro 
Hakan Balta: 1 milyon 250 bin Euro
Endoğan Adili: 250 bin Euro
Ryan Donk: 1.5 milyon Euro
Tarık Çamdal: 1.5 milyon Euro
Luis Cavanda: 875 bin Euro 
Umut Gündoğan: 1.8 milyon TL
Emrah Başsan: 450 bin Euro 
Oğuzhan Kayar: 180bin TL

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.