Cenk Ergün: Değişim içerisindeyiz ve daha güçlü olacağız..

Östersunds'a elenerek Avrupa defterini Temmuz ayında kapatan Galatasaray'da sportif direktör Cenk Ergün, yayıncı kuruluş beIN Sports'a önemli açıklamalarda bulundu. Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve kadroya mutlaka yeni isimlerin katılacağını belirten Ergün, takımdan ayrılacak olan oyuncuların olduğunu da dile getirdi. Cenk Ergün'ün açıklamalarının tamamı şu şekilde..

DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ
Östersunds'a elenmelerini değerlendiren Cenk Ergün; "Beklemediğimiz bir skordu. Bu travmayı atlatmak zorundayız. Öncelikle taraftardan ve camiadan özür dileriz. En az onlar kadar çok üzgünüz. Ben de tribünden gelen biriyim. Geçmişte Werder Bremen maçından çıkarken döktüğüm gözyaşları gibi yine içimiz de kan ağladı. Yapabilecek bir şey yok. Bulunduğumuz noktadan bir zirve yapmak zorundayız. Değişim içindeyiz. Aramıza yeni arkadaşlar katıldı. 3 haftalık bir süreç var lige kadar. Yeni bir kamp süreci düşünüyoruz. Lige hazır olmamız lazım. Şampiyon olacağız. Başka yolumuz yok." ifadelerini kullandı.

Cenk Ergün, ligde daha güçlü bir Galatasaray izleneceği vurgusunu yaparak, "Mazeretlerimiz çok. Kısa bir ara. 2 haftadan sonra takım çalışmalara başladı. Rakip hazırdı. Birçok neden var. Sentetik sahadan başlarız. Mazeretlerin arkası sığınmamak lazım. Gerçek olan elendik. Bunun arkasından daha güçlü çıkmamız lazım. Bunu becerebilirsek katılacak arkadaşlarla birlikte lig içerisinde güçlü ve Galatasaray'a yakışır bir takım olacağımızı düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

Yönetimin Igor Tudor'un arkasında durduğunu savunan Galatasaray sportif direktörü, "Yönetimimizin bize verdiği destekle hocamızla devam ediyoruz. Ağır bir mağlubiyet ve elenme. Elbette, bunun yansımaları olacaktır, sezona bu kadar iddialı başlarken. Biz inandığımız projeyle devam etmek istiyoruz. Yapacaklarımız var. Gerçekleştiremediğimiz gelecek ve gidecek arkadaşlar var. Onları yapınca Tudor için daha değerlendirilebilir bir ortam olacaktır." dedi.

IGOR TUDOR İSTEDİ, YÖNETİM ONAYLADI
Transferlerin Igor Tudor isteğiyle mi gerçekleştiğine dair gelen soruya Cenk Ergün, "Sadece Igor Tudor'un istediği oyuncular değil, yönetim ve başkanımızın da isteği ve onayıyla ve ortak projesiyle gerçekleşiyor. Geçen sene devam eden bir takıma değil. Bu sezon takım henüz kurulamamış durumda. Kendisini gösterebilmesi için en kısa zamanda transferlerimizi tamamlarız. Transfer dönemi boyunca bir takım fırsatlar doğacaktır, onları saymıyorum. Onun istediği ve yönetimin hemfikir olduğu takımı kurma şansı verelim ki başarısını gösterebilsin." yanıtını verdi.

ADAPTASYON İÇİN SÜREÇ GEREKİYOR
İlk maç performansları eleştirilen yeni transferler hakkında Ergün, "Belhanda ve Gomis geç katıldı. Belhanda'nın sakatlığı da vardı. Maçtan sadece 2 gün önce takımla birlikte antrenmana çıktı. Takıma, ülkeye adaptasyon belli bir süreç gerekiyor. Maicon, Belhanda, Gomis kaliteli isimler. Kaliteleri zamanla daha da ortaya çıkacaktır." sözleriyle oyuncularını korudu.

Kadro dışı kalacak ya da takımdan ayrılacaklarla ilgili gelen soruyu ise, "Düşüncelerimiz var, teknik heyetle konuştuğumuz. Performansı düşük olup kendisine gelecek olan, dikkati çekilecek olan, performansı artacak olan ya da aramızdan ayrılacak oyuncular var. Şu an bunları zikretmek için doğru zaman değil." sözleriyle cevapladı.

HEPSİ YANSIDI, HEMEN HEMEN HEPSİNİ İSTİYORUZ
Transfer gündemindeki isimleri açıklamak istemeyen Cenk Ergün, "Politikamızda bir değişiklik yok. İsimleri olunca söylemek istiyorum. Maddi, manevi bu durumdan olumsuz etkileniyoruz. Birçok isim yansıdı. Biz hemen hemen bu isimlerin hepsinin peşindeyiz. Kulübümüzün bütçesi dahilinde, imkanlarımızı zorlayacak transferlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Denayer, gündemimizde olan oyunculardan bir tanesi..." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.