Dursun Özbek'ten erkek basketbol takımı hakkında açıklama..

Bu sabah saatlerinde Anadolu Ajansı'na konuk olan Galatasaray başkanı Dursun Özbek, erkek basketbol takımında yeni sezon öncesi yaşanan Ergin Ataman ve Sinan Güler'in ayrılığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Odeabank’la yollarını ayıran Ergin Ataman ile ilgili ifadelerde bulunan başkanı Dursun Özbek, "Ergin Ataman çok iyi bir Galatasaraylı. Bu tartışılmaz. Bu kulübe 5 yıl boyunca çok güzel hizmetler verdi. Ergin Ataman’ı geçen sene göndersek ‘Niye gönderdiniz’ denebilirdi çünkü kontratı vardı. Ama şimdi kontratı zaten bitmişti. Ergin Ataman’ın hizmetleri tartışılmaz ama basın önünde bu konular konuşulmamalı. Galatasaray’a yakışmıyor. Spor kulüplerinin, antrenörlerin kendi planları olabilir. Bizim kulübün daha iyi performans göstermesi dışında bir amacımız olamaz. Ben çok yönlü düşünmek zorundayım. Burada aslolan kişiler değildir. Burada aslolan Galatasaray’dır." ifadelerinde bulundu.

Sinan Güler’in Fenerbahçe Doğuş'a transfer olmasını değerlendiren Başkan Dursun Özbek, “Sinan Güler bizim kaptanımızdı. Çok da başarılı Türk basketbolunun gurur duyduğu bir isim. Tartışılacak bir tarafı yok. Sinan Güler’in ifadesi Euroleague’de oynamak istiyorum olmuştur. Dolayısıyla bunun önünü kesip, engellemek hoş olmazdı. Buna saygı duyuyorum ancak Fenerbahçe’ye gitmesi kendi tercihi.. " diye konuştu.Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.