Eserinizle gurur duyun!

Dursun Özbek başarısızlığın kitabını yazdı; Tudor yıldızları küstürüp, takımdaki tercihleriyle çıldırttı. Milyonluk oyuncular sahada ruh gibi gezindi. Sonuç mu? Mayıs aylarında Avrupa'yı dize getiren Galatasaray, sezonun ilk maçında Temmuz ayında İsveç'in kasaba takımına elendi.

Fanatik gazetesinde yer alan haberde; Galatasaray’da yıllardır süren düşüş, bu sezon dibe vurdu. Başkan Dursun Özbek, göreve geldiğinden beri verdiği kararlarla, transferdeki tercihleriyle ve hoca seçimleriyle resmen başarısızlığın kitabını yazdı. Geçtiğimiz sezonun ayakta kalan az sayıdaki isimlerinden Podolski ve Bruma’yı sattı, Sneijder’in sözleşmesi zorla fesh etti. Tabi Özbek’in bu kararlarında, geçtiğimiz sezonun devre arasında kurtarıcı olarak takımı emanet ettiği İgor Tudor’un da payı büyüktü. Hırvat çalıştırıcı, yıldızları önce küstürdü, ardından Aslan’dan kopmalarını sağladı. Yetmedi, tartışılacak kadro tercihlerine imza attı, taktik seçimleriyle saç baş yoldurdu. Peki milyonluk yıldızlar...

NEREDE O ESKİ GALATASARAY
Onlar da başkan ve Tudor’dan geri kalmadı. Tüm kadro değeri Belhanda’nın bonservisi kadar (8 milyon Euro) olan, ilk kez Avrupa’da boy gösteren 50 nüfuslu kasaba takımı Ostersunds’a elendiler. Başkan Özbek, Tudor, futbolcular... El birliğiyle, bir dönem Real Madrid, Manchester United, Milan, Arsenal, Juventus gibi devleri titreten Avrupa Fatihi’ne tarihin en büyük başarısızlıklarından birini yaşattılar.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.