Galatasaray'dan kulübeye operasyon..

Transferin flaş takımı Galatasaray, sadece gelen uçaklarla değil, gidecek isimlerle de gündeme oturacak.  Galatasaray, üç klas futbolcuyu yurt dışına satışını yaparak gündeme oturacak. Sarı-kırmızılılar, Semih Kaya'yı Sparta Prag'a, Sinan Gümüş'ü Benfica'ya ve kaleci Cenk Gönen'i de Malaga'ya satmak için son aşamaya geldi. Galatasaray bu üçlü satıştan kasasına yaklaşık 6.5 milyon euro koyacak. Oyuncuların yıllık maliyetleri de hesaba katıldığında bu operasyonun sarı-kırmızılılara getirisi çok daha fazla olacak.

KAZANCI BÜYÜK
Üç ismin de yedek kulübesinde bulunması ve bu oyunculara talip çıkması, Galatasaray için böyle bir transfer döneminde büyük kazanç sağlayacak. Cim-Bom, bu şekilde toplam maaş maliyetini de aşağı çekmiş olacak. Sarı-kırmızılılar, Semih Kaya için Çek ekibi Sparta Prag ile 2.5 milyon euroya anlaştı. Milli futbolcunun transferinde, bir dönem beraber oynadığı Ujfalusi'nin büyük rol oynadığı bildirildi.

Galatasaray'a para getirecek diğer bir isim ise Cenk Gönen oldu. Galatasaray, yedek kalecisinin Malaga'ya transferinden kasasına yaklaşık 900 bin euro koyacak.

SİNAN İÇİN PAZARLIK
Galatasaray'da gitmek istediğini her fırsatta dile getiren Sinan Gümüş için Benfica'nın 2.5 milyon euroluk teklifi 3'e çıkarması, anlaşma olasılığını da kuvvetlendirdi. İş sadece bir sonraki satıştan pay noktasına geldi.  Taraflar bu oran konusunda uzlaşmaya çalışıyor. Galatasaray bir sonraki satıştan yüzde 20 isterken, Portekizliler yüzde 15 öneriyor. Bu küçük pürüzün halledilmesiyle anlaşma imzalanacak.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.