Igor Tudor takımın limitlerini zorluyor!

Yeni sezon hazırlıkları için Slovakya'da kampı tercih eden Galatasaray, Samorin'de hazırlıklarını son sürat sürdürüyor. Geçtiğimiz sezon görevi Riekerink'ten devralan Igor Tudor takımının koşu mesafelerini artırmak için kolları sıvasa da ne zaman ne de oyuncuların fiziki durumu buna yeterli olmadı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; bu sezon her şey çok daha farklı olacak gibi... Hırvat teknik adam, takımın kendi istediği seviyelere gelmesi için sezon öncesi kampını sabırsızlıkla beklerken Samorin'de oyuncularını da bir hayli yoruyor. Geride kalan 3 günde Tudor takımına tam 1 haftalık kamp yaptırmış durumda. Hırvat çalıştırıcının meslektaşlarına göre zaten bir seviye daha sert olan antrenman programı ile de yetinmemesi sonrasında limitler de zorlanıyor. Tudor 1 idmanda 1.5 antrenmanlık program uygularken günde yapılan 2 idman normal seviyede 3 idmana bedel.

BİR JUVENTUS BİR CHELSEA! 
Gelelim Tudor'un oyun felsefesindeki en önemli detaya... Yani koşu mesafelerine. Samorin kampında GPS sistemi ile tüm oyuncular takip altına alınırken normal şartlarda bir oyuncunun değeri 6 ile 7 bin arasında olmalı. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin büyük bir bölümünde tüm oyuncular bu değere göre çalıştırılırken Galatasaraylı oyuncular şu anda 8 bini bulmuş durumda. Bu rakamlar, sarı-kırmızılı oyuncuların tam da Tudor'un istediği yolda olduğunu gösteriyor.

Galatasaray ile birlikte bu seviyeye çıkan Juventus ve Chelsea bulunuyor. Chelsea'nin başında Tudor'un eski takım arkadaşı Conte'nin bulunduğunu belirtip, Igor Tudor'un da Juventus'ta kariyerinin büyük bölümünü geçirdiği bilgisi de Galatasaray'ın bu ekol ile yola devam edeceğinin de bir göstergesi.

1 yorum:

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.