Marina Maljkovic: Galatasaray'ın büyüklüğünü göstereceğiz!

Geçtiğimiz sezon mütevazi bir kadro ve bütçeyle mücadele eden ve katıldığı tüm turnuvalarda finallerin kapısından dönen Galatasaray kadın basketbol takımında baş antrenör Marina Maljkovic yeni sezon öncesi resmi siteye açıklamalarda bulundu.

GALATASARAY'IN NE KADAR BÜYÜK İSİM OLDUĞUNU GÖSTERECEĞİZ
Euroleague'e dönmüş olmamız bizim açımızdan sezonun en iyi olayı. Hem Türk hem de yabancı genç oyuncularla bu gelişimi göstermiş olmamız çok güzel. Moriah Jefferson'ın ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu görüyoruz... Gençlere önem verilen ve gelişimin sağlandığı bu sezonun sonunda Euroleague'e katılım hakkı almış olmamız pastanın üstündeki kiraz diyebilirim. Bizim için çok önemliydi. Şimdi Galatasaray'ın ne kadar büyük bir isim olduğunu ve Euroleague'de olması gerektiğini kanıtlamamız gerekiyor. Yanımızda büyük Galatasaray taraftarı ile kadın basketbolunda Euroleague'de olmanın hakkımız olduğunu göstermeliyiz. Kariyerim boyunca hedeflerimi gerçekleştirmek için sahaya çıktım. Şimdi bunu da yapmak için çabalayacağız. Önümüzdeki sezonun ana fikri bu olacak. Tabii ki yeni kadroya göre daha spesifik bir hedef ortaya koyacağız.

TARAFTARIMIZ HEP YANIMIZDAYDI
Geçen sezondan aklımda kalan en önemli olayların başında taraftarla kurduğumuz güzel ilişki var. Tabii ki Fenerbahçe karşısında aldığımız galibiyeti de hatırlıyorum. Camia olarak iyi durumda değildik ve galibiyetimiz önemli bir mesaj verdi. Ayrıca Kosice serisini de unutamıyorum. Deplasmanda 11 sayılık bir mağlubiyet almıştık. Burada taraftarımızın harika desteği ile büyük bir galibiyet alıp turu geçmeyi başardık. Türkiye Ligi'nde de en sonuna kadar mücadelemizi devam ettirdik. Euroleague'de yerimizi ayırtmak için ilk üçte yer almak istiyorduk. Bunların hepsinde taraftarımız şarkıları ile yanımızdaydı...

YENİ İSİMLERE ADAPTE OLACAĞIZ
Benim stilim belli... Yüksek tempo ve sert savunma ile oynamayı seviyorum. Bunlar değişmeyecek şeyler. Tabii ki takımda değişecek isimler var. Kadro oturduktan sonra iyi yönlerimizin neler olacağına bakacağız. Yeni isimlerle beraber yeni bir oyuna adapte olabiliriz. Takım yönetmeyi bilmek değişik durumlara adapte olmayı da beraberinde getiriyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.