Yasin Öztekin: Şampiyon olmak için takım olmamız gerekiyor..

Yeni sezon öncesi ilk yurt dışı kampını Slovakya'da sürdüren Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Yasin Öztekin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sözleşme süresinden takımın şampiyonluk iddiasına kadar bir çok konuda görüşlerini belirten Öztekin, sezon içerisinde "takım olma" olgusunu yakaladıkları halde başarının geleceğine inandığını söyledi. Yasin Öztekin'in açıklamalarının tamamı şu şekilde..

HAYALİNİ KURDUĞUM TAKIMDAYIM..
Bu sene 4. senem. Küçükken hayalini kurduğum bir takımdayım. Her maçta da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çok gole katkı sağladım. Ben Galatasaraylıyım. Kulübüm burada kalmamı isterse ben de burada kalmak isterim. Diğer yandan kendimi de düşünmem lazım. Bir sene sözleşmem var. Kafamın rahat olması için o konulara noktayı koymak lazım. Burada mutluyum ve inşallah futbolu da burada bırakırım.

İlk geldiğimde; şampiyon olduğumuzda çok iyi oynamadık belki ama takım olarak oynuyorduk. Zaten takım olduktan sonra başarı kendiliğinden geliyor. Takım olamazsan şampiyon da olamazsın, kupalar da kazanamazsın. Bu sene hocamız disiplinli çalıştırıyor ve takım olmamız konusunda uğraş veriyor. Takım olup; yine kupaları almak istiyoruz. Bruma, Podolski geçen sene çok iyi oynadılar ama şampiyon olamadık. Demin de söyledim benim ilk şampiyonluğumda çok iyi değildik ama takımdık. Her zaman üstüne koyduğum gibi bu sene daha çok katkı yapmak istiyorum.

BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞMAK GEREKİYOR
Almanya'da doğup büyüdüm. 15 sene Dortmund'da geçirdim. Başarı istiyorsan çok çalışman lazım. Hocamız da çok iyi çalıştırıyor. Abartıldığı gibi değil; bence normal. Geçen sene geldiğinde değişiklik oldu ama birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz için alıştık ve bu sene rahat geçiyor. 10 gün sonra maçımız var, iyi de bir takıma karşı oynayacağız. Orada iyi bir sonuç elde edip turu geçmek istiyoruz. Kanat oyuncuları için 10 numara çok önemli. İlk senemde Sneijder ile uyumum çok iyiydi. Belhanda bir iki idmanda bile kendisini gösterdi. Zaten takip ediyordum. Ayakları ve tekniği çok iyi. İnşallah iyi bir uyum sağlarız ve bu sene de şampiyon oluruz.

TAKIM OLMAK ÖNEMLİ..
Takım olmak için birbirini sevmen lazım. Saygın olman lazım. Bir de iyi çalışman lazım. Bunları yapamazsan takım olamazsın. Önce sevgi ve saygı ve sonra da iyi çalışmak... Zaten başarı kendiliğinden gelir. İlk geldiğimde şampiyonluğu kutladıktan sonra iki sene şampiyon olamadık. Bu sene hem yeni oyuncularla, hem hocamızla çalışıp yüzde yüz şampiyon olmak istiyoruz. 

SİNAN OYNAMADIĞI ZAMAN DAHA ÇOK ÇALIŞMALI..
Sinan kaliteli bir oyuncu ancak oynamadığında biraz kafasına takıyor. Ben geçen sene 33 - 36 maç yaptım. Oynamadığım zamanlarda çıldırıyordum. Oynamadığında biraz daha çok çalışırsa zaten her maçta oynar. Biraz daha kendisine güvenmesi lazım. En büyük takımlarından birinde... Burada kendisini geliştirip istiyorsa Avrupa'ya gidebilir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.