Yönetimden uyarı: Yerli oyuncu almalıyız!

Belhanda, Maicon ve Gomis’i kadrosuna katan Galatasaray, yerli futbolcularına da birer birer veda edince Galatasaray yönetimi Igor Tudor’a önemli bir uyarı yaptı. Galatasaray kadrosuna en az 7 transfer talep eden Igor Tudor’un alınmasını istediği futbolcuların tamamı yabancı olunca başkan Dursun Özbek ve sportif direktör Cenk Ergün, Hırvat hocaya lig statüsünü anlattı ve ekledi: Yerli oyuncu transferi de yapmak zorundayız Tercihlerimizden bazıları statü gereği Türk futbolcu olmalı..

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Süper Ligde her kulüp statü gereğince kadrosunda 4’ü alt yapı, 4’ü Türkiye’de yetişmiş olmak üzere toplam 14 yerli oyuncu bulundurmak zorunda.. Ancak şu anda Galatasaray’da Sabri ile yolların ayrılması, Hakan Balta’nın kadro dışı bırakılması, Semih Kaya, Sinan Gümüş ve Cenk Gönen’in ise transferleri adına geri sayıma geçmesi ile birlikte ’14 yerli’ statüsü sıkıntıya girdi. Şu anda Tudor’un durumu hakkında karar vermediği Tarık Çamdal, Emrah Başsan ve kaleci Eray İşcan ile birlikte kadrodaki yerli oyuncu sayısı 10! Emrah Başsan’ı kadroda tutmayı düşünen Tudor, Tarık’ın gönderilmesini isterse bu sayısı 9’a düşecek. Tudor’dan transferi adına alınmasını istediği yerli oyuncu raporu istedi. Hırvat teknik adam ve scout ekibi de yerli oyuncu transferi için çalışmalarını sıklaştırdı. Cenk Gönen'in takımdan ayrılmasının ardından Galatasaray'ın yerli kaleci transfer edeceği öğrenildi. 

Sarı kırmızılıların buradaki planı ise ‘4’ü alt yapıdan yetişme statüsünü de yerine getirmek adına U17 takımında profesyonel sözleşme imzaladığı gençlerden bazıları A Takım kadrosuna alınacak. Slovakya kampına götürülen Recep Gül ise şu anda yerini garantiledi ve Tudor’un gözüne girdi. Galatasaray bu statüye uygun güçlü bir kadro adına Igor Tudor’dan yerli oyuncu transferi için rapor istedi. Sarı kırmızılılarda, sunduğu listede hep yabancı oyunculara yer veren Tudor’dan yönetim en az 2 yerli oyuncu almaları gerektiğini belirtti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.