Fernando: Çok önemli ve dünya çapında tanınmış bir kulübe geldim

Yeni transferimiz Fernando Reges, takımımızın kamp yaptığı Avusturya'nın Bad Waltersdorf kasabasında basın mensuplarına özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Fernando, Melo gibi adını tarihe yazdırmak istediğini de belirtti. Fernando Reges'in açıklamaları şu şekilde..

ÇOK ÖNEMLİ VE DÜNYA ÇAPINDA TANINMIŞ BİR KULÜBE GELDİM
Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Çok önemli ve dünya çapında tanınmış bir kulübe geldim. Brezilya'da da çok tanınan bir kulüp. Kulübün tarihinde önemli Brezilyalı oyuncular da var. 3 hafta önce menajerim vasıtasıyla teklif geldi. İnanılmaz mutlu oldum. Galatasaray'ın büyüklüğünü çok iyi biliyorum. Bu teklif beni çok mutlu etti. Daha önce oynamış insanlarla konuştum ama en önemli referans Porto'dan da arkadaşım Maicon'du. Çok güzel şeyler söyleyince bu transfer gerçekleşti. Gelmeden önce Maicon gibi Denayer ile de konuştum. Takım ve şehir ile ilgili önemli bilgiler verdi. Çok kaliteli ve iyi bir futbolcu. Buraya gelmeyi çok istiyor. Umarım Her şey yolunda gider ve o da aramaza katılır.

Felipe Melo’nun Galatasaray Kulübü ve Galatasaray taraftarı için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Felipe Melo gibi ben de adımı Galatasaray tarihine yazdırmak istiyorum.

GALATASARAY'IN OYUNCU KALİTESİNİN ÇOK İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
Galatasaray'ın oyuncu kalitesinin çok iyi olduğunu düşünüyorum; yeni katılan isimler de oldukça kaliteli. Rekabet seviyesi yüksek bir ligde oynayacağız ama tek hedefimiz var. Elimizden geleni yapacağız. Manchester City'de idmanlarımı yapıyordum. Sadece son hafta transfer görüşmeleri nedeniyle tek başıma çalıştım. Hocamız şans verirse Herta Berlin'e karşı oynarım. Kendimi iyi hissediyorum, en kısa zamanda form tutacağımı düşünüyorum.

Rekabet ortamı hem takımın başarısı hem de hoca için çok önemli. Takımda çok kaliteli orta sahalar var. Ben de bu kaliteli ekibe dahil oldum. Çalışıp formayı kazanmak istiyorum.

Porto formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City'ye karşı oynadığımda taraftarlar bana 'Ahtapot' lakabını takmıştı. Burada da bu lakabın kullanılmasını tercih ederim.

AVRUPA'DAN BİRÇOK KULÜPTEN TRANSFER TEKLİFİ ALDIM
Roma'dan bir teklif almadım ama Avrupa'dan birçok kulüpten transfer teklifi aldım. Teklif tarzı, yaklaşımı, Galatasaray'ın büyüklüğü bu kararımda önemli pay sahibi oldu. Ayrıca; Brezilya Milli Takımı iyi durumda. Amacım çok iyi çalışıp orada olmak.

KALİTEMİZLE TÜM DERBİLERİ KAZANACAK GÜÇTEYİZ
Talisca'ya karşı oynadım. De Souza ise iyi arkadaşım. Türkiye'de derbilerin önemini biliyorum. Geçen sene derbi kazanamamış olabiliriz ama artık önümüze bakmamız gerekiyor. Şu an yaptığımız transferler ve kalitemizle tüm derbileri kazanacak güçteyiz.

Galatasaray gibi büyük camianın Avrupa'da olmaması üzücü. Şu anda önümüzde bir lig var. Orada en iyi şekilde mücadele edip şampiyon olup seneye Şampiyonlar Ligi'nde yer almak istiyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.