Igor Tudor'dan özel talep: Top toplayıcılar çabuk olmalı!

Galatasaray’daki değişimden top toplayıcıların bile etkilendiği ortaya çıktı. Türk Telekom Stadı’nda görev alan çocuklar artık daha seri hareket edecek. Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Igor Tudor bu konuya da el attı. Hırvat teknik adam artık tempolu oynadıklarını söyleyip maçlarda top toplayan çocukların mümkün olan en hızlı şekilde hareket etmelerini istedi. Tudor’un, “Galatasaray artık hızlı futbol oynuyor. Bunun için ufak detayları atlamamız gerekir. Rakibin oyunu soğutma, tempoyu düşürme girişimine karşı top toplayıcılar da uyanık olmalı” dediği öğrenildi.

MAKSİMUM HIZ
Hırvat hocanın bu konudaki uyarısı üzerine altyapı hocalarına talimat verilerek, karşılaşma günü Türk Telekom Stadı’nda görev yapacak olan U15 takımından 10 çocuğun dikkatli hareket etmesi istenildi. Buna göre kenarda veya kale arkalarında bekleyen çocuklar ağır davranmayacak ve her an maçın içinde olacak. Böylece Galatasaray saha içinde olduğu kadar saha dışında da maksimum hıza ulaşacak.

KIRMIZI KART GÖREN SAHAYA ÇIKAMAZ
Galatasaray maçlarında U15 Takımı’ndan seçilen 10 çocuk o gün görevli hocaları eşliğinde stada geliyorlar. Diğer taraftan gündüz oynadığı maçta kırmızı kart gören bir altyapı oyuncusunun kurallar gereği akşam top toplayıcı olarak sahada bulunamadığı belirtildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.