Ömer Yalçınkaya gündemi değerlendirdi

Galatasaray Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, GSTV’de yayınlanan “Gün Ortası” programında Melisa Çizmeci’nin sorularını cevapladı. Erkek takımımız, kombineler, yeni sezon formaları ve kadın takımımız hakkında önemli bilgiler veren Yalçınkaya'nın açıklamaları şu şekilde...

BORMIO'YA TAM KADRO GİDECEĞİZ
Yaklaşık iki haftadır çalışmalar başladı. İlk haftada genç oyuncularımız çalıştı, ikinci haftada da yabancı oyuncularımızın katılımıyla çalışmalar devam etti. Alex Renfroe ve Dwight Hardy izinliydi; Renfroe bugün, Hardy ise yarın geliyor. Böylelikle Pazartesi günü Bormio'ya tam kadro olarak gideceğiz. Göksenin bilindiği üzere milli takımda. 12 günlük İtalya kampını iple çekiyoruz. Bu sezon iyi bir takım kurduk. Birbirimizle zaman geçirmeye ihtiyacımız var. Pazartesi günü İtalya'da bir hafta idman yaptıktan sonra ayın 3'ünde Cantu ile, 4'ünde Ulm ile, 5'inde Torino ile, 8'inde de Milano ile hazırlık maçı yapacağız. 9 Eylül'de ise İstanbul'a geri döneceğiz.

SEZONA KUVVETLİ GİRECEĞİZ
Galatasaray Odeabank olarak sezon öncesi bütün hazırlıklarımızı yapıp sezona kuvvetli gireceğiz. Hazırlık maçları ve kamplar, takımın birbirine alışması için süreyi azaltıyor. Hazırlık aşamasında iyi takımlarla karşılaşmamız bizim için önemli bir faktör. İtalya kampını bitirdikten sonra Fransa'da geleneksel bir turnuvaya katılacağız ve orada da ciddi rakiplerle hazırlık maçları yapacağız.

12 Eylül Salı günü saat 14:00'te erkek basketbol takımımızın tanıtımı ve kombine satışlarının lansmanı yapılacak. 13 Eylül'de Fransa'ya gidip 4 tane hazırlık maçı yapacağız. 24 Eylül'de Darüşşafaka ile maçımız var, 28 Eylül'de ise TÜBAD Turnuvası'na katılacağız. 30 Eylül'de ise bir hazırlık maçı daha oynayacağız.

BAŞKA TÜRK OYUNCU TRANSFERİ DÜŞÜNMÜYORUZ
Türk olarak başka bir transfer düşünmüyoruz. Göksenin, Ege, Emir, Mehmet, Serkan gibi önemli yerli oyuncularımız var. Ege'nin bu sene ciddi süreler alacağını düşünüyorum. Bu sürelerin artması biraz da kendisine bağlı.

KOMBİNELERLE İLGLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Bu sezon erkek takımımız maçlarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacak. 12 Eylül'de kombinelerle ilgili bilgileri açıklayacağız. Kadın takımımıza da maçlarını Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynatmayı planlıyoruz. Seyircilerimizin tek bir kombineyle hem kadın hem erkek takımının maçlarını izleyebilmesi için çalışmalar yapılıyor. Bu sezonda sarı, kırmızı ve parçalı formaya dönüş yapıyoruz. Bu çalışmalar için de GSStore ekibine teşekkür ediyoruz.”

KADIN TAKIMIMIZ İÇİN EUROLEAGUE’E YAKIŞAN BİR KADRO KURDUK
EuroCup'ta başarıya ulaşmak için yeterli bir kadromuz var. Normal sezondaki grubumuz da iyi. İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. Kadın takımımız geçen sezon genç oyuncuların da katılımıyla üstüne düşeni yaptı. Bu sene ise EuroLeague'e yakışan bir kadro kurduk. Transferleri ise 5 Eylül Salı günü saat 14:00'te yapılacak lansman ile tanıtmak istiyoruz. Geçen sezonun önemli oyuncularımızdan Moriah Jefferson WNBA'de yaşadığı sakatlık sebebiyle 6 ay sahalardan uzak kalacak. Onun yerine bir transfer yapacağız. Şu anda 8 transferimiz var. Genç oyuncularımızdan vazgeçmeyerek bölgesel ligde Galatasaray Gelişim Takımı'nı kurduk. Antrenörlüğünü de Efe Güven yapacak. Genç oyuncuların fazla maç yapması onların tecrübelenmesini sağlayacak.”

KULÜPTE ÇOK İYİ BİR ENERJİ VAR
Kadın takımımız için sponsorluk görüşmeleri için çalışıyoruz. Şu anda bir isim yok ama ciddi çalışmalar yapıldı. Galatasaray'a külfet getirmeden bir sezon geçirme amacındayız. Bütün çalışmalarımızı EuroLeague'de ilerlemek için yapıyoruz. Bunun için de gayet yeterli bir kadromuz var. Şu anda kulübümüzde çok pozitif bir enerji var. Futbol takımımız da çok iyi durumda. Galatasaray taraftarı bizimle olduğu sürece altından kalkamayacağımız zorluk olmaz. Tüm seyircilerimizi maçlara bekliyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.