Selçuk İnan ile ayrılık görüşmesi!

Transfer döneminde orta sahaya ciddi takviyeler yapan ve Fernando, Ndiaye, Belhanda gibi isimlerin yanı sıra Asamoah'a da imza attırmaya çok yakın olan Galatasaray'da tecrübeli oyuncu Selçuk İnan'a kulübe yolu gözüktü. Uzun süredir takım kaptanlığı yapan Selçuk, gelecek planları adına Galatasaray yönetimiyle masaya oturacak. 

Gazete Habertürk'ün haberine göre; sezon başında Fernando, Ndiaye, Belhanda gibi isimlerin gelişiyle artık 11’de düşünülmeyen 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu yüksek ücreti nedeniyle yedek kulübesi için de fazla lüks görülüyor. Her ne kadar başkan Dursun Özbek “Selçuk kaptanımız, ayrılması gibi bir düşüncemiz yok” dese de Florya’da kapalı kapılar ardında bir teklif gelmesi halinde Selçuk’un satılması fikri ağır basıyor.  

Yönetim, 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan ve bu sezon 2.9 milyon Euro, gelecek sezon ise 2 milyon 950 bin Euro alacak olan Selçuk’a istediği teklif gelmemesi halinde, alacaklarından vazgeçmesi karşılığında bonservisini bedelsiz olarak vermeyi önerecek. Bu düşünceye karşılık Galatasaray yönetiminin Selçuk İnan'la kısa süre içinde bir toplantı yapacağı belirtildi. Kaptan’la bir toplantı yapmayı düşünen yöneticiler, 11’de oynayamayacağını açıkça belirterek ayrılığa iknaya çalışacak. Ancak yıldız oyuncunun bu teklifi kabul edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. 

SÖZLEŞMESİNE ÖZEL MADDE
Şenol Güneş’in eski öğrencisini istediğini duyan Galatasaray yönetimi, taraftar tepkisini de düşünerek, Selçuk’un Beşiktaş’a gitmemesi için fesih sözleşmesine özel madde koymayı planlıyor. Benzer bir anlaşma Sneijder’la da yapılmış, ayrılık şartnamesine 3 yıl içinde Süper Lig’de bir kulübe gitmesi halinde 20 milyon Euro tazminat ödeme maddesi koyulmuştu. Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile adı anılan Sneijder, bu maddeden dolayı Fransa'nın Nice takımına transfer olmuştu.  

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.