Tolga Ciğerci: Ben işçiyim ağabey, goller bonus!

Sezona 3’te 3 yaparak giren Galatasaray’da gösterdiği performansla en çok konuşulan isimlerin başında gelen Tolga Ciğerci Galatasaray muhabirleriyle performansı hakkında konuştu. Attığı goller için "bonus" diyen Tolga, Tudor etkisinden de bahsetti. İşte o güzel röportaj...

- 3 haftada 4 gol attın, gollerin için ne diyorsun. Senin adına sürpriz miydi?
Sürpriz farklı bir şey. Bu günler için hep çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim tabii ki. Ama benim için en önemlisi takım. Gol attığın zaman biraz daha güven gelir. Top bazen girmeyebilir. Bu da normal futbolda her şey olabilir. Belki gelecek hafta gol atamam. Benim için önemli olan takıma yardım etmek, performansımla takımla beraber kazanmak.

- Golcü kimliğin var mıydı? Senden hep gol mü bekleyeceğiz yoksa Tolga daha çok koşacak mı?
Maçlarda gördüğünüz gibi biraz farklı pozisyonda oynuyorum. Orada tabii ki farklı pozisyonlara giriyorum. Geçen sezon ön liberoda oynadım. Orada biraz farklı oluyor, fazla öne gidemezsin çünkü fazla öne gittin mi arka açılır, sonra arkaya destek veremezsin. Ön liberonun işi nedir; mücadeleyi kazan, topu sağdan sola çabuk öne oyna.

- Gol krallığı için iddialı mısın?
Ben işçiyim ağabey, işçiyim.. Golleri de atmaya devam edersem benim için bonus olur.

- Sezonun ilk antrenmanında 11 km. koşup rekor kırdın, fizik gücünü nasıl koruyorsun?
İlk kez duyuyorum sizden, olabilir. Ben her gün iyi performans için çalışıyorum. Bu da iyi bir sonuç tabii ki. En önemlisi çalışmaya devam etmek, ondan sonra her şeyin hayırlısı.

- Taraftar geçen sezon sana tepkiliydi. Ama bu sezon gördük ki tribünlerde sana alkış var. Taraftara bir mesajın var mı?
Taraftar kızar, sever, futbolda her şey oluyor. Ben kendimi idmanlara ve maçlara konsantre ediyorum. Sonra da güzel sonuçlar çıkarsa benim için daha avantaj.

- Tudor performansına ne diyor; seni nasıl motive ediyor?
Kendimi hep idmanda gösteriyorum. Bunu hoca da görüyor, herkes görüyor. Hoca bana da o güveni verdi. Bana bu güveni verdiği ve oynattığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ona hep bu güveninin karşılığını geri vermek istiyorum. O da şu an Allah’a şükür istediğim gibi oluyor.

- Gomis’le gol krallığı için bir şakalaşman oldu mu?
Öyle bir şakalaşmamız olmadı. Biz ciddiyiz, ciddi olarak maçlara başlıyoruz. Kim golü atarsa atsın en önemlisi takım olarak performansımızı gösterelim, ondan sonra her şey kendiliğinden gelir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.