Transfer toplantısında karakter analizi!

Galatasaray sadece iyi oyuncular değil aynı zamanda karakterli futbolcular aldı. Gomis, Belhanda, Ndiaye, Fernando, Mariano, Feghouli ve Maicon'u alarak transfer şampiyonu olan sarı-kırmızılılar, aday oyunculara karakter analizi yaptığı ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; buna göre Tudor'un istediği, scout ekibinin önerdiği ve menajerler tarafından masaya getirilen isimlerin özel yaşantısından antrenman performansına kadar tüm kişilik özelliklerinin incelendi, buna göre düğmeye basıldı. Örneğin menajerler tarafından önerilen Balotelli'nin problemli bir oyuncu olmasından dolayı Tudor'un istemediği belirlendi.

Galatasaraylı yetkililerin yine kendilerine de önerilip Türkiye'ye transfer olan bazı futbolcuları da sırf karakterleriyle ilgili şüpheler nedeniyle kadrolarına katmadıkları bildirildi. Florya'da yapılan değerlendirmelerde, "Biz sadece iyi futbolcular almadık. Aynı zamanda karakterli sporcuları kadromuza kattık. Galatasaray formasına ve armasına yakışan oyuncular aldık. Başarı kadar bu önemli bir kriter." ifadeleri kullanıldı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.