Atalay Babacan: Formayı hak eden alır

Galatasaray'ın FIFA U17 Dünya Kupası'nda Türkiye Milli Takımı formasını giyecek genç oyuncusu Atalay Babacan Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu... Atalay 6-28 Ekim'de Hindistan'da düzenlenecek organizasyonda ortaya koyacağı performansla Galatasaray ve A Milli Takım'ın değişmez ismi olmak için önemli bir adım atacağına inanıyor.

Milli takımda da bulunan Galatasaray'dan takım arkadaşı Ozan Kabak ile aynı hedef doğrultusunda çalıştıklarını dile getiren Atalay, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek şunları söyledi:

"Şimdi 17 Yaş Altı Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergileyerek Galatasaray'a hazır olduğumu göstermek istiyorum. İlk hedefim sarı-kırmızılı formayı giymek. Galatasaray altyapısından 7-8 kişi bütün kamplara gidiyoruz. 2000 doğumlu yaş grubu yalnızca Galatasaray'a değil Türk futboluna büyük katkı sağlayacaktır. Ozan Kabak'la da aynı mahallede oturuyoruz, onunla bir hayalimiz var. Galatasaray ve A Milli Takım formasını birlikte giymek istiyoruz. İnşallah bu da yakın zamanda nasip olur."

Galatasaray'da temposu yüksek antrenmanlarla kendisini geliştirdiğinin altını çizen Atalay, "Igor Tudor genç futbolcuları seviyor. Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergilersek Igor Tudor'dan formayı alacağıma inanıyorum. Galatasaray'da çok kaliteli oyuncular var ama bu beni korkutmuyor. Saha içi ve saha dışında hep bizimle ilgileniyorlar. Onlarla birlikte biz de savaşacağız, Galatasaray'da bu sene şampiyonluk yaşamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Atalay, Türk futbolundaki yabancı sayısı tartışmalarıyla ilgili, "Yabancı sayısı önemli değil, bir oyuncu iyiyse oynar. Yeter ki yeteneği ve azmi olsun. Oyuncunun yabancı ya da Türk olmasının hiçbir önemi yok. Formayı hak eden alacak." değerlendirmesinde bulundu.

10 numara pozisyonunda oynayan ve her iki ayağını da kullanabilen genç futbolcu, şöyle konuştu: "Herkes beni bir futbolcuya benzetmeye çalışıyor. Elbette hayranlık duyduğum oyuncular oldu ama bugüne kadar onları taklit etmek yerine kendi özelliklerimin üzerinde çalıştım. Bu özelliklerimi geliştirmek istiyorum."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.