Hopson, Hardy ve Renfroe soruları yanıtladı..

Galatasaray Odeabank'ın yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı Scotty Hopson, Alex Renfroe ve Dwight Hardy bugün gerçekleştirilen yeni sezon lansmanı sonrasında Ali Sami Yen Arena'da yer alan Blue Room'a konuk oldu. Twitter'dan anlık olarak taraftarların sorularına cevap veren yeni transferlerimizin cevapları şu şekilde..

Kendisinin örnek aldığı basketbolcu ve idolü?
Scotty Hopson: Kobe Bryant.

Avrupa’nın en ateşli ve gürültülü taraftarı için ne söylersin? Bu taraftarın önünde oynamak senin için ne ifade ediyor?
Dwight Hardy: Galatasaray taraftarının önünde daha önce oynadım. Gerçekten çok tutkulu bir taraftar grubu. Onların önünde oynamak için sabırsızlandığımı söyleyebilirim.

Bayern Münih formasıyla çıktığı Abdi İpekçi atmosferi hakkında izlenimleri nasıldı? Taraftara bir mesajı var mı?
Alex Renfroe: Galatasaray’ın atmosferinin Avrupa’da karşısında oynamanın en zor olduğu atmosferlerden biri olduğunu herkes bilir. Münih’te 12-13 sayı farkla kazanmıştık ama İstanbul’a geldiğimizde ilk yarıda 20 sayı geriye düşmüştük. Onların desteği çok önemli. Bu yüzden taraftara mesajım; her zamanki gibi bizi destekleyin ve o çılgın atmosferi bize yaşatın.

Göksenin Köksal’a rakip olmak onun baskısına karşı oynamak nasıl bir duygu?
Alex Renfroe: Ona karşı oynamak gerçekten çok zorluydu. Çok iyi bir savunmacı. Sonunda onunla aynı takımda olduğum için mutluyum. Onunla beraber oynamak için sabırsızlanıyorum.

Zach Lavine gibi smaç vurabilir mi?
Scotty Hopson: Ben Zach Lavine gibi smaç vuramam ama Scotty Hopson gibi smaç vurabilirim. Bunu zaten sıkça göreceksin.

Galatasaray’a gelmeden önce bu kulüp hakkında ne biliyordunuz ve ne düşünüyordunuz?
Scotty Hopson: Sanırım üçümüzün de Galatasaray’a gelmeden önce en çok bildiği şey taraftarın desteği. Umarım bu desteği siz de bize göstereceksiniz.

Büyük bir skor potansiyeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Kariyerinde bir üst seviyeye sıçrama zamanının geldiğini düşünüyor mu?
Dwight Hardy: Bence Galatasaray, kariyerimi bir üst seviyeye çıkarabilmem için çok mükemmel bir yer. O yüzden bu fırsat için çok heyecanlıyım.

Trabzon’a göre burada daha fazla takım oyunu oynanacak. İstatistiklerini burada sürdürebileceğini düşünüyor mu?
Dwight Hardy: Takımla beraber çalışmam gerekiyor. Her gün çok fazla çalışmam gerekiyor. Bunları yaptığım sürece Trabzon’da yakaladığım istatistikleri aynı şekilde sürdürebileceğimi düşünüyorum.

Bormio kampını tamamladık. Başantrenörümüz Erman Kunter hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Alex Renfroe: Koç biraz rahat bir insan ama oyuncularından ne istediğini biliyor. Ben onun koçluk tarzını sevdim.
Scotty Hopson: Koç kazanmak istiyor bu da en önemli şey. 
Dwight Hardy: Koç gerçekten tutkulu bir insan. Oyuncularından en iyisini elde etmeye çalışan bir insan. O yüzden iyi anlaşacağımızı düşünüyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.