Milli maç sonrası tüm futbolcular kontrole..

Sezon başında Östersunds maçları ile kabus gibi bir dönem yaşayan Igor Tudor sözünü tuttu ve takımı da ayağa kaldırdı... Geride kalan 3 lig maçında 3 galibiyet alan, geçtiğimiz sezonlarda yaşanan gol sorununa köklü çözüm bulan Hırvat teknik adam milli maç arasının bitmesini ise sabırla bekledi. 

Vatan gazetesinde yer alan habere göre; büyük uğraşlarla takımının fizik kapasitesine ivme kazandıran, koşu mesafelerini artıran Tudor, milli arada oyuncularının geride kalmaması için de İstanbul'da antrenman yapamayan oyuncularına özel programlar verdi. Herkesin bire bir hem diyet programını hem de antrenman programını uygulamasını isteyen Tudor, bundan sonra da lige verilen her arada bu planına sadık kalacak. 

TEK TEK İNCELEYECEK
Oyuncuların sezon boyunca seviyesinin gerilememesi adına önlemler alacak olan Hırvat teknik adam, herkesi de tek tek testlere tabi tutacak. Başta oyuncuların kilo ve yağ oranı kontrolleri olmak üzere kan ve kas değerleri, fizik ve kondisyon durumlarına detaylı olarak bakılacak.

Milli maçlar öncesine göre gerileme olan oyunculara önce uyarıda bulunup ardından da tedbir almayı amaçlayan Tudor, bu durumun bir kez daha tekrarlanması halinde ise oyuncuyu yedek bırakma, kadroya almama gibi cezalar da verebilecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.