Yenilmez Armada Fransa'da

İtalya'nın Bormio kentinde ilk etap çalışmalarını tamamladıktan sonra yurda dönen ve dün ikinci etap çalışmaları için Fransa'nın yolunu tutan Galatasaray Odeabank'ta basketbol şube menajeri Ömer Yalçınkaya, koç Erman Kunter ve oyuncularımızdan Rakeem Christmas ile Emir Preldzic, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Genel menajerimiz Ömer Yalçınkaya, “Uzun bir yolculuk oldu. Sabah saat 07:00’den beri ayaktayız. Otele geldik ve arkasından hafif bir antrenman gerçekleştirdik. Bugün de şut idmanı yapacağız. Akşamleyin ise önemli bir maça çıkacağız. Fransa’daki bu maçlar bizim gelecekte oynayacağımız basketbolun bir göstergesi olacak. Bu akşam 22:00’de maçımızı oynayıp ikinci maçı bekleyeceğiz. Fransa’da toplamda dört maç oynayacağız. Haftaya Çarşamba günü ise İstanbul’a dönmüş olacağız” dedi.

Koç Erman Kunter ise Fransa’daki kampın önemine vurgu yaparak “Buradaki ilk günde ufak bir idman gerçekleştirdik. Bu sabah ise normal bir tempoda idman yapacağız. Akşam da maçımız var. Yol yorgunluğunun olması normal ama Avrupa kupasında da bu şekilde oluyor. Bir problem yok. Her şey iyi gidiyor. İlk kampta ufak tefek sakatlıkları olan oyunculara daha fazla dikkat ettik ama bu kampta bütün gücümüzle oynamaya çalışacağız. Sezon başlamasına üç hafta kala eksiklerimizi görmüş olacağız. Takımın resmini görmek açısından bu kamp İtalya’daki kamptan daha önemli” şeklinde konuştu.

Takımımızın yeni transferlerinden Rakeem Christmas yaptığı açıklamada, “Burada çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmek istiyoruz. Koçumuzun söylediklerine tamamen odaklanmış durumdayız. Neler yapabileceğimizi bugünkü maçta görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Emir Preldzic ise “İstanbul’dan buraya gelmek oldukça uzun sürdü. 12 saatlik bir yolculuk yaptık ve gelir gelmez yenileme idmanı gerçekleştirdik. Bu sabah şut idmanı yapıp ardından akşamki Cholet Basket maçına hazır olmak zorundayız. Umarım maçtan galip ayrılırız” açıklamasını yaptı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.