Altyapıda yeni proje: Derince Belediyespor..

A takım kadrosunu baştan aşağı yenileyerek Süper Lig'de fırtına gibi esen Galatasaray altyapıda da yatırımlarını sürdürüyor. Emrah Bayraktar önderliğinde yeni bir düzene geçen Galatasaray futbol akademisi, gelecek adına önemli bir işbirliği gerçekleştirdi ve Bölgesel Amatör Lig takımlarından Derince Belediyespor ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol iki takım arasında oyuncu geçişleri, ortak çalışma ve sezon öncesi kamp çalışmalarını kapsıyor.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleşen törende Galatasaray Televizyonu'na konuşan Emrah Bayraktar, "Galatasaray Kulübü altyapısı olarak İstanbul merkezli Türkiye'yi taramak çok kolay değil. Derince gibi Kocaeli ilinde altyapıya yatırım yapan, tesisleri, bakış açısıyla fark yaratan kulüplerle iş birliği yaparak gücümüzü artırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda ilk iş birliğini Derince Belediye ile yaptık. Meyvelerini de hemen toplamaya başladık; bir gencimiz U14 takımıyla kulübümüze geldi. Kocaeli ilindeki gençleri de kulübümüz çatısı altında toplayarak, antrenör eğitimi, oyuncu gelişimi, birlikte yapılacak kamplarla gücümüzü artırmak ve farklı illerde bunu çoğaltmak istiyoruz" dedi.

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise "Derince Belediyespor, belediyemizin bir kuruluşu. Böylesine büyük bir kulüple alt yapı, üst yapı ve teknik olarak fikir alışverişinde bulunmak; futbolcular arasında gelişim sağlamak için bir iletişim kurabilmek adına yapmış olduğumuz iyi niyet protokolü. Galatasaray ile yaptığımız anlaşma bizim altyapımızdaki gençlerin de önünü açacak, gençler Galatasaray'da oynayabilme ihtimalinin heyecanını yaşayacaklardır. Artık Derince ve Kocaeli ilindeki gençler altyapıda olmak için bir gayret içinde olacaklardır" ifadelerini kullandı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.