Cengiz Ünder ve Enes Ünal iddiası..

Kadrosunda birçok yabancı oyuncu bulunduran ve yerli isimlerden verim alamayan Galatasaray, devre arasında yerli oyuncu atağına geçecek. Kadrodaki Tarık Çamdal, Ryan Donk, Koray Günter, Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin'i gözden çıkaran Galatasaray'da hedef, Enes Ünal ve Cengiz Ünder. Galatasaray'ın Enes Ünal ve Cengiz Ünder için kulüplerine 1.5 yıllık kiralama teklifi yapmaya hazırlanıyor.

Sözcü gazetesinin haberine göre; Gelecek oyunculara kaynak yaratmak isteyen Galatasaray yönetimi, takımda bekleneni veremeyen ve küskün olan isimlerle de vedalaşmaya hazırlanıyor.  Tank Çamdal, Ryan Donk, Koray Günter, Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin gibi isimlere teklif geldiği gibi değerlendirilecek.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, takımın maddi durumunu düzeltmek için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Başarının finansal güçle gelebileceğini belirten Özbek, "Galatasaray'a hizmet etmek büyük onur. Aileler zor zamanda birbirlerinin yanında olur. 2.5 sene zarfında aldığımız bayrağı daha yukarı taşımak adına ben ve yönetim kurulu elinden gelen her şeyi yaptı. Galatasaray'ın fınansal borçlarını temizlemek adına mesafe aldık" dedi.

YAŞ ORTALAMASI
Transfer listesine giren yerli olası transferiyle birlikte takımdaki zeyini arttırmayı hedefleyen yönetim, yaş ortalamasını da düşürecek. 27.7 olan takım ortalamasını daha da aşağıya çekmeye çalışan san-kırmızılılar, bunu da yerli isimlerle başaracak. Böylece hem milli takıma katkı sağlanacak hem de rekabet seviyesi artacak.

CENGİZ ÜNDER KİRALIK
Takımda rotasyon açısından fazla alternatifi bulunmayan G.Saray, ara transfer döneminde gaza basacak. Ancak gelecek yıllarda yabancı sınırının azalma ihtimalini de göz önünde bulunduran san kırmızılı yönetim, yerli futbolculara yönelme karan aldı. Listede ise 5 genç isim bulunuyor. Öncelik sezon başında Roma'ya giden Cengiz Ünder'in kiralanması yönünde. İtalya'da 9 haftada 5 maçta 172 dakika oynayan Cengiz'e oynama sözü verilecek.

ENES ÜNAL'A YAKIN TAKİP
Böylece sol kanattaki çıkmaz son bulacak. Listedeki diğer isim ise uzun süredir Tudor'un ve G.Saray yönetiminin takibinde olan Alanya'nın yıldızı Emre Akbaba. Başardı futbolcunun gelişimini yalandan takip eden yönetim, resmi teklifte bulunacak.

Gomis'e alternatif arayışları içinde Villarreal'de oynayan Enes Ünal'ın kiralanması da gündemde. Gençlerbirliği'nin yıldızı Ahmet Oğuz ve Düsseldorf forması giyen Kaan Ayhan da listedeki isimler. Bu 5 yıldızdan en az 2'si alınacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.