Erman Kunter: Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok!

Erman Kunter önderliğinde bu sezon yeni bir yapılanmaya giden Galatasaray Odeabank sezonu açıyor. Basketbol Süper Ligi'nde ilk maçında Gaziantep Basketbol karşısında sahaya çıkacak olan Galatasaray Odeabank'ta baş antrenör Erman Kunter, yayıncı kuruluş beIN Sports'a özel bir röportaj verdi. Bütçenin düşmesinden yeni sezon transferlerine, takımın oyun karakterinden taraftarlara kadar bir çok noktaya değinen deneyimli teknik adamın röportajı şu şekilde..

Galatasaray'ın bundan önceki dönemlerindeki bütçe ve imkanları, bu seneki imkanları karşılaştırmak pek mümkün değil. Başarıya alışmış, takımdan başarı bekleyen, basketbolu çok seven bir taraftar kitlesi var. 2015 Eurocup şampiyonu Galatasaray, son dönemde kazanılan başarılar var. Bir anda değişik bir bütçe var, büyük bir fark var. Galatasaray olarak bir oyuncuya talip olduğunuz zaman oyuncuların talepleri artıyor, beklentileri yükseliyor. Elimizde olan imkanlarla bir takım kurmaya çalıştık, iyi bir takım kurduk. Atletik, tempolu.. Diğer takımlarla bizi karşılaştırdığınız zaman, ya koç ve oyuncu grubu ya da oyuncuların bir kısmını aynı duruyor. Yani diğer takımlarda bir çekirdek var, bir temel var ve bunun üzerine kadrolarını kuruyorlar. Biz ise neredeyse sıfırdan bir takım kuruyoruz, bir anda "pat" diye olacak bir şey değil. Hazırlık döneminde de bunun sıkıntılarını yaşadık. Bizi üzen noktalardan birisi ise, tam takım olarak çalışamadık. Bir takım sıkıntılar oldu, ufak tefek sakatlıklar oldu, ailevi problemler oldu. Tam takım çalışamamak ayrı bir sıkıntı oldu, bu da bizi hırpaladı. Fransa'daki maçları, özellikle Strasbourg maçını iyi oynadık ve iyi görüntü verdik ama o görüntü devam etmedi. Teknik heyet bunun devam edeceğini düşündük ancak çok kötü bir TUBAD Turnuvası oynadık. 

Tam takım olarak bugüne kadar 2 veya 3 tane yapabildik. Olympiakos karşısında da 30 dakika tam olarak oynayabildik. Takımın birbirine uyum sağlaması, kimyası henüz tam olarak oluşmadı. Bunlar maç oynayarak ve maç kazanarak halledilebilecek işler. Bizim gibi büyük beklentileri olan kulüplerde kısa sürede uyum sağlanmalı. İki ay gibi bir süre vermek komik olur. En kısa sürede, 3-4 hafta içinde takımın kimyasını oturtmamız gerekiyor. En önemli gösterge de ilk maç. Maçları kazandıkça takım kimyası daha iyi oturur ve moral verir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.