Galatasaray'da başarının sırrı: Disiplin!

İki yıl süren kaostan kurtulup sezona fırtına gibi giriş yapan Galatasaray’da yönetim, teknik heyet ve oyuncular arasındaki uyum dikkat çekiyor. Yönetim ödemeleri aksatmazken, takım içi arkadaşlığın yanı sıra Igor Tudor’un disiplini elden bırakmaması da başarıyı getiriyor.

Habertürk'te yer alan habere göre; 2014-15 sezonunda kazanılan 3 kupalı şampiyonluğun ardından 2 yıl boyunca çalkantılı bir dönem geçiren Galatasaray, güneşli günlerine yeniden kavuştu. Takımın oynadığı iyi futbolla gelen galibiyetler camiayı yeniden havaya sokarken, şimdiden ezeli rakipler Fenerbahçe’ye 8, Beşiktaş’a da 5 puan fark yapılması yüzleri güldürdü. Sezona ‘transfer şampiyonu’ olarak giren Aslan, beklenmedik şekilde veda ettiği Avrupa’nın ardından ligde adeta patlama yaptı.

Cimbom’da gelen bu başarılı periyodun arkasında ise 3 temel faktör yatıyor. İki sezondur yürüttüğü projelerin yavaş yavaş meyvesini toplayan Özbek yönetimi, kulübü mali açıdan düzlüğe çıkarmaya başlayınca, futbolcuların ödemelerini de düzenli olarak yapmaya başladı. Geçtiğimiz sezonlarda Sneijder başta olmak üzere bazı oyunculare ödemelerde öncelik tanıyıp diğerlerine senet veren yönetim, bu uygulamadan vazgeçince, takım içi huzursuzluk da son buldu. Paralarını zamanında alan oyuncuların motivasyonu kaybolmadı.

Zamanında yatan maaşların dışında Florya’da oluşan sevgi, saygı ve arkadaşlık başarının gelmesinde önemli bir rol oynadı. Sezon başından beri yönetim, teknik heyet ve oyuncuların aileleriyle birlikte katıldığı yemek organizasyonları, takımdaşlık olgusunu üst düzeye taşıdı. Bu başarıda en büyük pay ise Tudor’a aitti.. Son olarak geçen yıldan beri takımını sıkı bir şekilde çalıştırmak isteyen Hırvat teknik adamın antrenman disiplinini elden bırakmaması, Cimbom’u 7 hafta sonunda en yakın takipçisine 5 puan farkla namağlup liderlik koltuğuna oturttu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.