Garry Rodrigues: Bütünleşmiş bir takım var..

Geçen sezon ortasında PAOK'tan transfer edilen ve Igor Tudor'un teknik direktörlüğe gelmesiyle iyi bir performans sergilemeye başlayan Garry Rodrigues, Cumhuriyet'e özel açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk için en ciddi rakibin kendimiz olduğunu belirten Rodrigues, geride kalan süreçte 7 haftalık performansın çok iyi olduğunu da belirtti. Garry Rodrigues'in açıklamaları şu şekilde..

BÜTÜNLEŞMİŞ BİR TAKIM VAR 
7 haftalık performansımızı çok iyi olarak nitelendirebilirim. Belki her maçta aynı performansı yüksek bir şekilde sergileyemedik ama genel olarak baktığımızda performansımız çok iyi. Buradaki en önemli konu takım ruhu. Kendimizi çok güçlü olarak hissediyoruz, güçlü bir takımız. Bütünleşmiş bir takım var. Takım ruhunu bu noktada öne çıkarmak istiyorum ama umarım bu sezon boyunca devam eder. Çünkü sezon içinde çok fazla yükseliş ve inişler olabilir. Genel olarak bakınca fantastik bir iş çıkardığımızı söylemem gerekir. 

ŞAMPİYONLUK İÇİN EN CİDDİ RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ
Tudor'u PAOK’tan tanıyordum ve bu ufak da olsa diğer oyunculara göre bir avantajdı. Nasıl çalıştığını, neler yapmak istediğini daha iyi biliyordum. Aynı stilde devam ediyor. Onunla çok sıkı çalışıyoruz, antrenmanları çok sıkıdır. Tudor’un oyuncuyu geliştiren bir yapısı vardır. Bu bir süreç ve bu sürecin iyi işlediğini görüyorum. Geçen sezon geldiğinde zamana ihtiyacı vardı, çünkü sezonun ortasında gelmişti. Şimdi sezon başından beri onun iyi bir iş yaptığını görebiliyoruz. Umarım daha da gelişiriz. Tudor da biliyor ki şampiyon olmak zorundayız. Biz de bunun için çalışıyoruz. Şampiyonluk için en ciddi rakibimiz kendimiziz, en güçlü rakibimiz Galatasaray... Biziz...

BRUMA'NIN POZİTİF TARAFLARINI KENDİME ALDIM 
Bruma, ben geldiğimde zaten takımın sürekli oynayan futbolcularından biriydi ve çok da iyi oynuyordu. Burada yaptığı iyi işlerin ardından da iyi bir kulübe gitti. Geçen seneden bu sezona bakıldığında takım çok farklı. Çok daha farklı bir sistemde oynuyoruz. Belki insanlar benzer futbol stillerine sahip olduğumuz için bizi kıyaslıyorlar ama belki çok da doğru değil. Sadece onun pozitif taraflarını kendime aldım ve bunlardan yola çıktım. İnsanlar Bruma’yı seviyordu. Ben de umarım aynı şekilde bu performansla devam edip onların beklentilerini karşılarım.

KİM HAK EDERSE ZATEN O OYNAR 
Feghouli'nin gelmesiyle forma rekabetinin artması bence çok güzel bir şey, herkes için çok iyi. Çünkü daha fazla çalışıyorsun ve daha fazla konsantre oluyorsun. Galatasaray gibi bir takımda her pozisyon için 3-4 benzer seviyede iyi durumda oyuncu olması gerekiyor. Biz de bu sayıda iyi oyuncuya sahibiz. Kim hak ederse zaten o oynar. Bu karara da saygı duymanız gerekir.

HEDEFİMİZE ULAŞMAK İÇİN DE MAÇ MAÇ KONSANTRE OLUYORUZ
Galatasaray'ın şimdiden şampiyon ilan edilmesi çok normal. Galatasaray, Türkiye’nin en fazla şampiyon olan takımı. İnsanlar zaten Galatasaray’ın şampiyon olabileceğini düşünür. Ama biz profesyonel oyuncularız, hafta hafta düşünürüz. Hedefimize ulaşmak için de maç maç konsantre oluyoruz. Umarım sonunda şampiyonluğa ulaşırız.

BİZİM İÇİN ŞU AN EN ÖNEMLİ MAÇ KONYASPOR MAÇI
İnsanlar belki unutuyor ama Fenerbahçe derbisinden önce önümüzde Konyaspor maçı var. Bizim için şu an en önemli maç Konyaspor maçı. Çünkü Konyaspor’u yenersek de 3 puan alacağız, Fenerbahçe’yi yenersek de 3 puan alacağız. Ama insanların bu düşüncesini çok doğal karşılıyorum. Çünkü Türkiye liginde sezonun en büyük maçları Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oluyor.

TARAFTARLARA HER MAÇA GELMELERİNİ SÖYLEYEBİLİRİM 
Taraftara her maça gelmelerini söyleyebilirim. Onların isteğine karşılık verdiğimiz sürece gelmeye devam edecekler. Sürekli kazanarak, kazanamasak bile bu mücadeleyi sergileyerek, onlara bu ışığı vererek her maça çekmeye çalışacağız.

GALATASARAY ŞİMDİYE KADAR OYNADIĞIM EN BÜYÜK KULÜP
Hollanda futbola başladığım yer. Sonra Bulgaristan’a gittim, orası büyük tecrübeydi, daha büyük bir insan oldum. Sonra İspanya’ya gittim, en güzel tecrübelerden biriydi çünkü dünyanın en iyi liglerinden biri olan La Liga’da oynadım. Yunanistan’da PAOK, beni daha iyi bir oyuncu yaptı, orada şampiyonluk için oynadım, UEFA Avrupa Ligi’nde forma giydim, Şampiyonlar Ligi elemelerinde oynadım. Galatasaray şimdiye kadar oynadığım en büyük kulüp. Galatasaray’la her şeyi kazanmak istiyorum; şampiyon olmak, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak, Galatasaray’ın ne kadar büyük bir takım olduğunu daha da iyi hissetmek istiyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.