Göksenin Köksal: "Küçüklükten beri Galatasaray kaptanı olmak istiyordum."

Galatasaray Odeabank'ın yeni kaptanı Göksenin Köksal, beIN Sports'ın sorularını yanıtladı. Küçüklükten beri Galatasaray kaptanı olmak istediğini söyleyen Türk oyuncunun tam açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe taraftarıyla yaşadığı gerginlik hakkında konuşan Göksenin Köksal, “Yazın milli takımdayken de söyledim, Fenerbahçe taraftarının bir kısmının bana ön yargısı var.  Bundan 5 sene önce de böyleydi. Belki de alt yapıdan çıktığım içindir bilmiyorum. Tüm taraftar gruplarına saygı duyuyorum. Bana saha içinde laf edip saha dışında bana “Adam gibi adamsın” diyorlar.  Saha içinde oturan Fenerbahçe taraftarları onlar ama böyle bir algı oluşmuş. Bana haksızlık edildiğini düşünüyorum. Çünkü bunu bir holiganizm haline dönüştürüyorlar. Reklam panosuna ayağımı koydum mesela ona takıldılar. Ben inanın onlara karşı bir şey yapmadım. Yalan söyleyecek bir şeyim yok. Onlar derken yedek bankının yanındaki grup. Öbür taraftar grubundan bir şey gelmiyor.” yorumunda bulundu.

Daha savaşan bir takım olduklarını söyleyen Göksenin, “Erman Kunter ile çalışıyor olmak, bu takımın kaptanı olmak benim için gurur verici bir şey. Henüz çok yeni bir takımız. Bütçemiz bir EuroLeague takımı seviyesinde değil şu anda ama daha genç, daha savaşan bir takım var. Daha doğrusu böyle oynamak zorundayız çünkü EuroCup ve ligdeki rakiplerimizin çok ciddi bütçeleri var.” ifadelerini kullandı.

Bu yabancı kuralında kendini gösteren Türk oyuncuların, kaliteli Türk oyuncular olduğunu söyleyen şutör guard, “Herkes bundan yakınıyor. Tabi ki altı yabancı olmasa bizim için daha iyi olur ama sonuçta biz bu sistemle EuroCup şampiyonu olduk. Bu sistemde kendini gösterebilen Türk oyuncular, kaliteli Türk oyuncular oluyor.” dedi.

Son olarak bu sezon kaptan olması hakkında konuşan oyuncu, “Küçüklükten beri Galatasaray kaptanı olmak istiyordum. Bunun da hayalini kuruyordum hep. 26 yaşında bunu başardım. Bu çok büyük bir onur çünkü ben taraftarla özleşen bir oyuncuyum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.