Bihter Dumanoğlu: İkinci yarıda çok daha iyi olacağız.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı oyuncularımızdan Bihter Dumanoğlu, Galatasaray TV'de yayınlanan Berna Sezer’in sunduğu Voleybol Arenası programının konuğu oldu. Herkesin pozitif olduğunu belirten Bihter Dumanoğlu, ikinci yarıda çok daha iyi olacağımızı da belirtti. Bihter Dumanoğlu'nun açıklamaları şu şekilde..

ALTYAPININ BAŞI BENİM İÇİN GALATASARAY OLDU
Voleybola okul takımında başladım. Uzun bir çocuktum, beni beden eğitimi öğretmenim keşfetti. Voleybola ilk olarak Sarıyer’de başlamıştım. Galatasaray beni görüp altyapısına istemişti. Galatasaray’da küçük takımdan başladım. Aslında altyapının başı benim için Galatasaray oldu. Yıllardır burada oynuyorum. Altyapı çok keyifli geçti. Küçük, yıldız ve genç takımda çok fazla şampiyonluk yaşadım. O zaman smaçör pozisyonunda oynuyordum.

Geçen sezon Beşiktaş’a gittim. Keyifli bir seneydi. Yaş ortalaması çok küçüktü. Sorumluluk aldım, çok güzel dostluklar kazandım. Sürekli sahada olabilmek, maç tecrübesi kazanmak çok önemliydi. Cumartesi günü geçen sene oynadığım takıma karşı oynayacağım.

İKİNCİ YARIDA ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ
Takım çok fazla değişti. Çok uyumluyuz, herkes pozitif. Alışma süreci yaşadık. Sezon başında uyum problemleri yaşandı ama şimdi çok iyiyiz. Bizim takımın içinde herkes birbiriyle arkadaş. Temeli sağlam bir takımız. En önemli maçlarımız üst üste geldi. İstemediğimiz sonuçlar aldık. İkinci yarıda çok daha iyi olacağız. Fenerbahçe maçı uzamak üzereydi. O seti ucu ucuna kaybettiğimiz için çok üzüldüm. Dördüncü seti alsaydık, beşinci seti de o moralle kazanırdık.

KENDİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ
Şampiyonlar Ligi’nde bakıldığı zaman en zor grup bizimki gibi duruyor. Bu grubu geçtiğimizde en zor rakipleri elemiş olacağız. Şampiyonlar Ligi’ne bir takım katılıyorsa kendi liginin en iyisidir zaten. Antrenmanlarımız iyi geçiyor. Stres ve heyecan her zaman oluyor. Birbirimize oyun içinde yardımcı oluyoruz. Tecrübeli oyuncularla oynamak genç oyunculara avantaj katıyor. Onları yakalamaya çalışıyoruz ve bu bize çok şey katıyor. Kendimizi güçlendiriyoruz. Taraftarlarımızı maça bekliyoruz, onların destekleri bizim için çok önemli.

Voleybolda gelebileceğim en iyi noktaya kadar gelmek istiyorum. İyi takımlarda oynamak istiyorum. İleride voleybol yaşantım bittiğinde de İstanbul’da kalmak istemiyorum. Doğa ile başbaşa bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Kendime küçük bir yer açarım ya da çiftçilikle uğraşırım.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.