Dursun Özbek neden Tudor'la değil de Cenk Ergün'le görüştü?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in direkt olarak Igor Tudor'la görüşmek yerine Cenk Ergün'le bir araya gelmesi kafalarda soru işareti bırakmıştı. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; bunun arkasındaki nedeni Özbek'in kurmayları açıkladı. 

"GALATASARAY'DA BAŞKAN SAHA İŞLERİNE KARIŞMAZ"
Medipol Başakşehir mağlubiyetinin ardından Florya’ya giden, burada futbol direktörü Cenk Ergün ile görüşen başkan Dursun Özbek’in, teknik direktör Igor Tudor ile buluşmaması kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Futbolun kalbi olan Florya Metin Oktay Tesisleri’ne giden Özbek, teknik anlamda tek yetkili olan Tudor ile görüşmemesi, aralarında bir soğukluk olup olmadığı düşüncesini doğurmuştu. Ancak Özbek’in kurmayları bu duruma açıklık getirdi.

Açıklamada bulunan kurmaylar, “Burası diğer kulüplere benzemez. Başkan saha içine girmez. Eğer Tudor ile görüşmüş olsa idi testi kırılırdı. Galatasaray Başkanı saha işlerine karışmaz. Burada futboldan sorumlu kişilere gerekli uyarılar yapılmıştır. Onlar da gerekli önlemleri alacaktır” dedi.

"LİDER TAKIMIN HOCASI MI KOVULUR?"
Galatasaray Yönetim Kurulu dün olağan toplantısını gerçekleştirirken, sarı-kırmızılı takımın durumu masaya yatırıldı. İdareciler, olası bir teknik adam değişikliğini zamansız bulurken, “Lider takımın hocası mı kovulur? Tudor, kendinden önceki hocaların neden ayrılmak zorunda kaldığını bilmeli. ‘Ben oldum’ deyince patlarsın sonra! Lider takımın hocası gönderilmez elbette ama o da fantezilere girmeyecek” diye görüş belirtti. 

Yöneticiler ayrıca teknik direktör değişikliği halinde gelecek yeni hocanın, “Bu takım benim futbol anlayışıma göre kurulmadı” diyebileceğinin altını çizdi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.