Faruk Süren: Tudor'un alternatifi yok

Efsane Galatasaray Başkanı Faruk Süren, Sabah gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Tudor'u beğenmediğini belirten Süren, Tudor'un analiz ve oyun okumada yetersiz olduğunu da belirtti. Faruk Süren'in açıklamaları şu şekilde..

DURSUN BAŞKAN TUDOR'UN ARKASINDA DURDU, İYİ DE YAPTI
Galatasaray skorbord kulübü değil. Maç sonuçları teknik direktörün geleceğini belirlememeli. Galatasaray derbide Beşiktaş'a kaybedebilir ama şampiyon olmak önemli. Dursun Başkan sezon başında Östersunds maçlarından sonra Tudor'un arkasında durdu, iyi de yaptı. Demek ki, ona inanıyor.

Bu görüşümden Tudor'u beğendiğim anlamı çıkmasın. Takımı iyi çalıştırıyor, iyi kondisyon yüklüyor ama analiz ve oyunu okumada yetersiz. Kilit maçların hiçbirini kazanamadı. Evinde iki maçta 10 gol yemiş Trabzonspor'a karşı pozisyona giremedi. Bir orkestra düşünün; Tudor iyi bir keman öğretmeni olabilir ama Tudor'dan asla orkestra şefi olmaz.

DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ
Tudor'un alternatifi yok. Eldeki malzemeden faydalanmak gerek. Dereyi geçerken at değiştirilmez. Madem Dursun Başkan onunla yola çıkmış, hocanın arkasında durmaya devam etmeli. Sadece hocanın arkasında durmak yetmez, Igor Tudor'un zafiyetlerini en aza indirgeyecek kombinasyonu da bulmalı. Benim gördüğüm kadarıyla antrenör Ayhan (Akman) Igor Tudor'a yardımcı olamıyor. Daha fazla yardımcı olacak birinin teknik heyete kazandırılması düşünülebilir.
.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.