ü Futbolun üst aklı Cenk Ergün! - FCN Blog

Futbolun üst aklı Cenk Ergün!

Galatasaray futbol direktörü Cenk Ergün, Avrupa Kulüpler Birliği'nin beyin takımında yer alıyor. Sarı-kırmızılılarda daha önce Mircea Lucescu için düşünülen "üst akıl" koltuğuna oturan Ergün, artık uluslararası alanda da kabul gördü. Sarı-kırmızılı yöneticinin içinde bulunduğu Avrupa Kulüpler Birliği'nin çalışma grubu FIFA ve UEFA'ya da stratejik tavsiyelerde bulunuyor.  

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray, daha önce Mircea Lucescu'yu oturtmak istediği "Futbol aklı" koltuğunu kulüp içinden Cenk Ergün'e teslim etti, o da bu görevin üstesinden başarıyla geldiği gibi, vizyonunu geliştirerek kendini Avrupa'da da kabul ettirdi. Ergün, Avrupa Futbolu'nun geleceğine yön verecek önemli kararların alınmasında kritik isimlerden biri olarak Avrupa Kulüpler Birliği çalışma grubunda yer aldı. 

230 üyesi var
54 ülke federasyonundan 230 üyesi bulunan Avrupa Kulüpler Birliği'nin (ECA) Müsabakalar Çalışma Grubu'nda yer alan Cenk Ergün'ün içinde bulunduğu komisyon, sadece yönetim kuruluna değil, aynı zamanda FIFA, UEFA gibi kurumlara da aktif tavsiye ve destek sağlamakta... Çalışma grubunun bu hafta içinde Roma'daki toplantısına katılan Ergün, kulüplerin geleceğine yönelik kararların alınmasında önemli bir noktada yer alıyor.

20 üyesi bulunan grupta Real Madrid'i Emilio Butragueno, Juventus'u Maurizio Lombardo, Borussia Dortmund'u Christian Hockenjos, Sevilla'yı Jesus Arroyo Sanchez gibi isimler temsil ediyor. Kulüpler Birliği'nde Türkiye'den 4 büyükler dışında Bursaspor ve Medipol Başakşehir de üyeler arasında yer alıyor.

Asamoah zirvesi
Galatasaray futbol direktörü Ergün'ün Müsabakalar Çalışma Grubu'nun hafta başındaki toplantısında Juventus'u temsil eden Genel Menajer Maurizio Lombardo ile Asamoah konusunu da konuştuğu öğrenildi. Sezon başı transfer döneminde Ganalı sol bek ile anlaşan ancak Juventus'un yerine futbolcu bulamadığı için göndermeme kararı aldığı Asamoah için Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

TRT Spor muhabiri Volkan Kılıç'ın iddiasına göre Dursun Özbek, Asamoah transferi için ''Asamoah gündemimizde transferi için çalışmamız devam ediyor.'' sözlerini kullandı. Asamoah, geçtiğimiz günlerde Juventus'un resmi televizyonuna açıklamalarda bulunmuş ve ''Sahaya çıktığım her an elimden gelenin en iyisini yapacağım. Juventus'ta çok mutluyum. Juventus'ta ne kadar mutlu olduğumu söyleyecek olsam çok uzun bir konuşma yapmak zorunda kalırım'' şeklinde konuşmuştu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.