Igor Tudor istedi, Florya'da değişim başladı!

Florya Metin Oktay Tesisleri milli maçlar için verilen ara da fırsat bilinerek değişime girdi. A takımın antrenmanlarını yaptığı Jupp Derwall Sahası'nın çimlerinde uzun zamandır yaşanan problemler sonrasında yönetim harekete geçerken bu değişimin altında ise Igor Tudor'un isteğinin olduğu ortaya çıktı. 

Vatan gazetesindeki yer alan haber göre; Florya'da uzun süredir zemindeki bozukluklar devam ederken geçtiğimiz yıl kar yağışları sonrasında zemindeki sorunlar daha da arttı. Zaman zaman eklemeler ve müdahalelerle zemin düzeltilmeye çalışılsa da sağlıklı bir ortam oluşturulamadı. Teknik direktör Igor Tudor ise oyuncuların sakatlıklarında da payı olan zeminin düzeltilmesi için başkan ve idarecilerden istekte bulundu. Takıma yükleme yapmak istediği dönemlerde zeminden dolayı geri adım attığını söyleyen Tudor'un bu isteğini hemen yerine getirmek için düğmeye basıldı. 

MİLLİ ARA FIRSATI
Hibrit çim sisteminin Florya için ideal olduğu görüldü. Dünyanın bir çok stadında, tesisinde kullanılan hibrit çim sistemi için tercih ise yurt içindeki firmalardan yapıldı. Bunda sebep ise zeminin ihtiyacı olan bakımları zamanında ve daha kolay bir şekilde yapabilmek.

Milli maçların ardından Başakşehir maçı ile zorlu bir seriye başlayacak olan A takımın sahası da bu maçlar öncesinde tamamlanacak. Florya'daki çalışmalar ise son sürat devam ediyor. 2 cm aralıklarla uygulanan hibrit çimin normal çimi de sararak doğallıktan ödün vermeden büyüyeceği ve zeminin genelinin de bozulmasına engel olacağı öğrenildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.