''Kadına şiddet vatana ihanettir.''

Galatasaray'ın  2-0 kazandığı Aytemiz Alanyaspor maçını 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Telekom Stadyumu'ndan takip etti. Maç sonrası Başkan Dursun Özbek ile beraber kameralar karşısına geçen Fatma Betül Sayan Kaya, açıklamalarda bulundu. 

KADINA ŞİDDET, İNSANLIĞA İHANETTİR
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, desteklerinden dolayı Galatasaray ve Alanyaspor'a teşekkür ederken "Bugün 25 Kasım… 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü... 'Kadına şiddet, insanlığa ihanettir' anlayışıyla kadınlarımızı güçlendirici politikalar yapıyoruz. Bu maçta bize destek olan Galatasaray ve Alanyaspor başkanlarına, futbolcularına teşekkür etmek istiyorum. Onlar da stadı turuncu ile donattılar. Bizim pankartlarımızı çıkarttılar. Bize destek oldular. Kadınlarımızı her alanda güçlendirmek için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. İstiyoruz ki Türkiye'nin kadınları güçlü olsun. Güçlü kadınlar, Türkiye'nin güçlenmesine katkı sağlayacak. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum ve güçlü Türkiye hedefi ile kadınlarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Kadına karşı şiddete sebebi ne olursa olsun karşıyız. Bugün buradaydık, sporun birleştirici gücü var. Barışı aynı zamanda simgeliyor. Bu üçüncü maçımdı. Galatasaray’ın stadında ilk kez maç izliyorum. Çok güzel oynadı futbolcular. Alanyaspor'un kalecisi de gayet başarılıydı. Tebrik ediyorum hepsini" şeklinde konuştu.

KADINA ŞİDDET VATANA İHANET VE AİLEYE İHANETTİR
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise “Sayın bakanım çok önemli bir görev için buradaydı. Kadına karşı şiddeti protesto etmek ve bütün Türkiye’ye farkındalık için buradaydı. Kadınlarımız, anamız, eşimiz, bacımız. Onlara şiddet uygulamak olabilir mi? Galatasaray başkanı olarak, Galatasaraylılar adına kadına şiddetin vatana ihanet ve aileye ihanet olarak nitelendirilmesini istiyorum. Bakanıma da teşekkür etmek istiyorum. Farkındalık için bizi seçti. Şiddet inşallah son bulur" ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.