Yönetimden öneri: Yerli oyunculara en fazla 6milyon ödensin!

Türk futbolunda son dönemde yeniden alevlenen yabancı oyuncu tartışmasına Galatasaray'dan ilginç bir çıkış geldi. Yabancı futbolcu sayısının azaltılması halinde Türk oyuncuların fiyatlarının artmasından endişe eden Galatasaray yönetimi yerli futbolculara yıllık en fazla 6 milyon lira ücret ödenmesi önerisini gündeme getirmeye hazırlanıyor.   

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; konuyu kendi içinde değerlendiren sarı-kırmızılı yönetim şu aşamada yabancı oyunculara yönelik sınırlamayı kesinlikle doğru bulmuyor. Hatta sarı-kırmızılı idarecilere göre yayıncı kuruluş da sınırlamaya sıcak bakmıyor. Galatasaraylı yöneticiler olası bir sınırlama halinde yerli oyuncu ücretlerinin yükselmesinden de fazlasıyla çekiniyor ve şöyle bir öneri getiriyor: "O zaman yerli ücretlerinde de bir tavan sınırlaması gelsin. Bir yerli futbolcuya en fazla yıllık 6 milyon lira ödenebilir şeklinde bir sınır koyulsun. Madem yabancı yerine yerliye dönerek kalitesizlik tercih edilecek bunun bir yansıması olsun. Sonuçta bu kez yabancıya giden para yerliye gidecek."

Galatasaray'ın bu sıra dışı önerisi kabul görür mü bilinmez ancak yabancı sınırlaması yokken bile büyük takımlarda oynayan yerli futbolcuların ücretleri yıllık ortalama 10 milyon lira düzeyinde bulunuyor. Galatasaray Yönetimi sınırlama gelmesi durumunda yerli ücretlerinin anormal boyutlara ulaşabileceği endişesini yaşıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.