Alex Renfroe: "Taraftarımız bizim oyunumuzun büyük bir parçası"

Galatasaray Odeabank'ın yıldız guardı Alex Renfroe, Buducnost Voli karşılaşması öncesinde EuroCup'ın resmi sitesinin sorularını yanıtladı. Reggio Emilia'ya karşı triple double'ı kıl payı kaçıran Amerikalı oyuncu, Galatasaray takımından Erman Kunter'e, Galatasaray taraftarından takımın son durumuna kadar bir çok soruya cevap verdi.

Harika şeyler yapabilecek potansiyele sahip olduklarını söyleyen Renfroe'nin cevaplarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Galatasaray 2016 yılında EuroCup'ı kazanmıştı. Takımın oyuncuları tamamen değişmesine rağmen yeniden kazanması için çok fazla baskı oluyor mu?
Galatasaray gibi bir takımda oynuyorsanız her zaman kazanmak için bir baskı vardır ama biliyorsunuz bu bizim işimiz. Buraya oynamak için gelen insanlar, bir ünvan veya final kazanmak için baskı altında oynamayı seven insanlardır. Bu işimizin bir parçası, bazı insanlar bundan hoşlanır, bazıları hoşlanmaz. Ben bundan hoşlananların tarafındayım.

Galatasaray'ın başantranörü Erman Kunter oyuncuyken skorer bir guardmış. Koç olarak neleri farklı yapıyor?
Biliyorum, bir maçta 153 sayı! Bunun hakkında konuştuk. Bu muhteşem bir başarı! Bence yaşanan tecrübe her zaman farklılıklar yaratır. Belli bir deneyime sahip olduğunuzda ve ardından insanlara ne yapmaları gerektiğini, nerede olmaları gerektiğini ve nasıl yapmaları gerektiğini söyleyebilecek bir konuma geldiğinde deneyimin her zaman fark yarattığını düşünüyorum. Birinden birinci elden tecrübe edinebildiğinizde, her zaman bundan kaynaklanan bir çok pozitif durum vardır. Sadece sana söylemekle kalmaz, sana yaptıklarını gösterebilir ve gösterdikleri %100 doğrudur. İşte bu bir koç için en önemli şeydir. Bu durum sana her şeyden çok yardımcı olur.

Galatasaray son üç maçının ikisini evinde, Sinan Erdem'de oynayacak. Kötü başlangıcınızdan sonra tamamen geri dönüp gruptan çıkmak için taraftarınıza ne kadar ihtiyacınız var?
Çok fazla ihtiyacımız var. Galatasaray taraftarının desteği her maçın sonucunu değiştirebilecek seviyede. Onlara karşı deplasman takımı olarak oynadığım zaman yaşadığım tecrübe inanılmazdı. Kesinlikle oynadığım en çılgın salon atmosferiydi. Onlar bizim oyunumuzun büyük bir parçası. Taraftarlarımız bize bazı ayrıcalıklar getiriyor, Avrupa'da hiçbir takımın sahip olmadığı. Onlar bizim için çok önemli ve işleri başarmak için birlikte çalışmaya ihtiyacımız var. Şu an bir sonraki tura geçmemiz için ihtiyacımız olan o momentumu inşa etmeye çalışıyoruz. Cumartesi günü Türkiye Ligi'nde çok önemli bir maç kazandık. Sadece maç maç, gün gün, antrenman antrenman olarak almalıyız. O momentumu inşa ettiğimiz zaman her şey yerine oturmaya başlayacak.

Son soru, Galatasaray eğer son 16'ya kalırsa 2018'de ne kadar tehlikeli olabilir?
Çok tehlikeli olabiliriz. Birinci günden beri her zaman söylediğim gibi harika şeyler yapabilecek potansiyele sahibiz. Bizim için en önemlisi hepimizin aynı şekilde anlaşabilmesi. Bu da en zor kısmı çünkü hepimiz yeniyiz, yeni bir takım, yeni bir koç.. Dediğim gibi çok fazla iyi takımın olduğu zor bir grubumuz var. Son üç maçımızda Lietkabelis, Buducnost ve Jerusalem'e karşı oynayacağız. Sadece maç maç bakmalıyız ve şu an evimizde oynayacağımız Buducnost maçı için hazırız. Bir sonraki tura geçer miyiz geçmez miyiz diye düşünmüyorum, maç maç düşünüyorum. Eğer bu maçı tamamladıysak artık diğer maçlara konsantre oluyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.