Ara transfer dönemi başlıyor!

Süper Lig'de bu hafta oynanılan karşılaşmalarla birlikte ilk yarı sona ererken, hafta içi oynanacak kupa karşılaşmaları sonrasında takımlar kısa bir süreliğine izin yapacak. Sezon başında yaptığı dikkat çekici hamlelerle kadrosunu güçlendiren ve adeta sil baştan kadro kuran Galatasaray kuşkusuz ara transferde de kadrosundaki eksik noktalar için hamleler yapacak.

TFF'nin sezon başında almış olduğu karara göre Türkiye'de ara transfer dönemi 4 Ocak 2018 günü başlayacak ve 31 Ocak 2018 gecesine kadar devam edecek. Takımlar ayrıca bu dönemler içerisinde daha önce kadrosuna kayıt etmediği veya lisansını çıkartmadığı oyuncuları da ekleyebilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan maç regülasyonlarında ayrıca kulüplerin takım kadrolarındaki oyuncuların uygunluk durumları hakkında da şu ifadeler yer alıyor.

  • Takım listesi en az 14'ü yerli oyuncu olmak üzere toplamda 28 oyuncudan oluşur.
  • Takım kadrosunda bulunan en az 4 oyuncu Türkiye Ligi'nde yetişmiş olması gerekir.
  • Kadroda bulunan en az 4 oyuncu altyapıdan (15-21 yaş arası) yetişmiş olması gerekir.
  • Kadroda en fazla 3 kaleci yer alabilir ancak en az 1 tanesinin yerli olması gerekir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.