Duygun Yarsuvat'tan seçim uyarısı!

Galatasaray'da alınan seçim kararı sonrasında ortalık adeta toz duman oldu. Erken seçim kararı alan Dursun Özbek'in bugün başkan adaylığını açıklaması beklenirken, muhalefet sadece 10 günlük zamanları olmasından dolayı tepkili.. Galatasaray eski başkanı ve hukuk profesörü Duygun Yarsuvat, ise seçim tartışmalarına yepyeni bir boyut kazandırdı. Yarsuvat'a göre yeni seçilecek yönetimin Mayıs ayına kadar görev yapması gerekiyor!

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray eski başkanı ve hukuk profesörü Duygun Yarsuvat, yeni seçilecek yönetimin mayısta görevini tamamlayacağını düşündüğünü ifade etti. Yarsuvat, "Bunu Ünal Aysal çıkardı. Aysal 2.5 senede bir seçime gitti. Böylece uzattı. Onun için, bu işi rutine sokmamak adına, biz seçilirken 7 aylığına göreve geldiğimizi söyledim. O zaman bu itibar gördü. Şimdi bunu değiştirmek olmaz. Seçime ve takvime bakarsanız 'baskın seçim' tanımı yanlış olmaz" yorumunu yaptı.

Sicil Kurulu başkanı Serdar Eder ise, Galatasaray Tüzüğü'ne göre seçime 6 aydan az bir süre kala yapılan seçimlerde yeni yönetimin görev süresinin 3 yıl olacağını dile getirdi. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar da yeni yönetimin üç yıl için seçileceklerini bildiğini ancak konuyu hukukçulara inceleteceğini söyledi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.