Faruk Süren: Fatih Terim'in başka planları var..

Eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın şampiyon olabileceğini belirten Süren, Fatih Terim'in Galatasaray'a dönmeyeceğini de belirtti. Faruk Süren'in açıklamaları şu şekilde..

SEZON İÇİNDE TUDOR İLE YOLLARI AYIRMAK YANLIŞ OLUR
Galatasaray tabi ki şampiyon olabilir. Ama bana göre Tudor Galatasaray için yeteli bir teknik direktör değil. Bu sezon içinde Tudor’la yolları ayırmak yanlış olur. Yönetimin Tudor’un eksik yönlerini tespit edip bu yönde tedbir almaları gerekir. Teknik direktör değişikliği yersiz olur. Yönetimin Tudor’un arkasında durması doğru bir karar. Çünkü Tudor seçimi onlarındı ve dolayısıyla bu kararın arkasında durmaları gerekiyordu.

FATİH TERİM'İN BAŞKA PLANLARI VAR
Fatih Terim çok değerli bir hoca. Galatasaray’da teknik direktörün üstünde İngiliz modeli ‘menager’ olarak görev almalı.Gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama geleceğini düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla başka planları var. Galatasaray ile ilgili başka planları da olabilir; yöneticilik yapmak isteyebilir, kıdemi dolmuş her Galatasaraylı gibi başkanlığa adaylığını koyabilir. Teknik direktörler yönetimlerle bağlı değil. Teknik direktör devam edebilir. Kendi özel hayatı itibariyle öyle bir şey düşünmüyor.

MAYIS AYINDA NE OLACAĞINI GÖRECEĞİZ
Seçime 5,5 ay var. Şu anda bir başkan adayı yok. Dursun Başkan da Mayıs'ta tekrar aday olacağını açıkladı zaten. Devam etmek istediğini söyledi. Mayıs ayında ne olacağını göreceğiz. Şampiyonluk önemi bir şey. Fakat yegane unsur da o olmaması lazım.

İKİ SEZONDA AVRUPA FATİHİ OLUNMAZ
Galatasaray’ın Avrupa’daki tecrübesi ve üstünlüğü tartışılmaz. Beşiktaş da güzel bir şey başardı ve son 16’ya kaldı ancak bu İki sezonla telafi edilecek bir şey değil.  Bayern Münih kurası güzel bir kura ne açıdan güzel, Bayern Münih bilinen bir takım. Bu futboldur belli olmaz, geçebilirler de turu. Geçerlerse Bayern Münih’i elemiş olacaklar, elenirlerse de Bayern Münih’e elenmiş olacaklar. Mesela Basel çıkıp, Basel’e elenselerdi çok daha kötü olurdu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.