Maicon: Akıllı ve dikkatli oynamamız lazım

Galatasaray'ın sezon başında kadrosuna kattığı ve oynadığı futbolla taraftarın sevgilisi haline gelen Maicon, Süper Lig'in 14. haftasında Vodafone Park’ta oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili olarak beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu. Liderliği hak eden bir Galatasaray olduğunu belirten Maicon, Igor Tudor'un iyi bir teknik direktör olduğunu da belirtti. Maicon'un açıklamaları şu şekilde..

LİDERLİĞİ HAK EDEN BİR GALATASARAY VAR
Her maç önemli ama derbilerin önemi ister istemez daha fazla olabiliyor. Derbiden kazanılacak 3 puan da ekstra motivasyon sağlayabiliyor. İyi, güzel bir maç bizi bekliyor. Çok önemli bir maç. Önemli bir rakibe karşı oynayacağız. Tabii ki bu maç ligin kaderini belirlemeyecek. Ekstra motivasyon kazandıracak. Bu demek değildir ki ters bir sonuçta her şey terse dönecek.

Liderliği hak eden bir Galatasaray var. Lider olarak gideceğiz. Avantajımız var ama bunu kendi lehimize çevirmeliyiz. Ligdeki durumumuzun iyi olduğu aşikar. Bunu düşünerek gidip orada bunu kullanmalıyız. Her maça iyi hazırlanıyoruz. Aynı mantaliteyle çıkacağız. Umarım sonuç bizim lehimize olur.

AKILLI VE DİKKATLİ OYNAMAMIZ LAZIM
Kendi evimizde bir derbi oynadık ve 0-0 bitti. Önemli olan o maça en iyi şekilde hazırlanabilmek ve maksimumu gösterebilmek. Bu iyi giden süreci güzel bir galibiyetle devam ettirmek istiyoruz. Akıllı ve dikkatli oynamamız lazım. Ona göre de maç şekillenecek.

FUTBOLCU İÇİN TARAFAR ÇOK ÖNEMLİ
Türkiye’deki derbilerin atmosferi gerçekten inanılmaz oluyor. Tek bir derbi oynadım ama bu zaman kadar oynadığım en ateşli derbi oldu. Umuyorum Cumartesi günü verdiği imaj da böyle olur. Deplasman takımı olabiliriz. Taraftarımız orada daha az olabilir ama bir futbolcu için taraftarın olması, o sesi, o duyguları hissedebilmesi çok önemli.

UMARIM CUMARTESİ KAZANAN TARAF BİZ OLURUZ
Porto’da oynarken Beşiktaş’a karşı oynadığım maçı hatırlıyorum. Güze bir ambiyans vardı. Türkiye’nin her yerinde ev sahibi takım o ambiyansı yaratıyor. Porto ile oynadığım maçta da Beşiktaş’ı yenmiştik. Umarım Cumartesi kazanan taraf biz oluruz.

HER RAKİBE KARŞI HER ZAMAN SAYGIMIZ AYNI SEVİYEDE
En büyük avantajımız lider olmamız. Lider olmak size daha fazla sorumluluk getiriyor. Önünüzde hiçbir takım yok. Devamlı takip ediliyorsunuz. İster istemez bu sizde baskı yaratabiliyor. Zor ve önemli bir maça çıkacağız. Rakibimize de çok saygı duyuyoruz. Her rakibe karşı her zaman saygımız aynı seviyede. Biz de neler yapabileceğimizi biliyoruz.

BİZİM HEDEFİMİZ GALİP GELMEK
Quaresma çok kaliteli bir oyuncu. İnsan olarak da karakterini sevdiğim biri. Yetenekli bir oyuncu... Kendisiyle oynadığım için de şanslıyım. Porto’da bir efsane olan bir oyuncu. Mutlaka kendi takımının en önemli silahlarından biri olacaktır. Ama bizim hedefimiz galip gelmek.

IGOR TUDOR ÇOK İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖR
Igor Tudor çok iyi bir teknik direktör. Beni, takım arkadaşlarım en şekilde maça hazırlıyor. Bu azmana kadar da bunu görüyoruz. Çok iyi bir başlangıç yaptık. Lideriz. Bunda da tabii ki hocamızın çok büyük bir payı var. O, benim ve takım arkadaşlarım için önemli bir avantaj.

HER ZAMAN DAHA İYİ ODAKLANMAMIZ LAZIM
Mutlaka hiçbir zaman için en iyi oldum, lider oldum diye bırakmamanız gerekiyor. Her zaman daha iyi odaklanmamız lazım. Her hafta daha iyi olmak istiyoruz. Önemli bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum. Hedef Mayıs ayında şampiyon olup taraftarımızı mutlu etmek.

TÜRKİYE LİGİ’NİN KALİTE DÜZEYİ GAYET YÜKSEK
Şu zamana kadar Portekiz ve Brezilya Ligi’nde oynadım ama Türkiye Ligi’nin de Kalite düzeyi gayet yüksek. Yapılan çok önemli yatırımlar, alınan önemli oyuncular var. Her geçen sene rekabet daha da artıyor. Umarım ilerleyen yıllarda da böyle devam eder ve Türkiye, Dünya Ligleri arasında üst sıralardaki yerini alır.

BİRBİRİNE ÇOK DESTEK OLAN BİR TAKIMIMIZ VAR
Birbirine çok destek olan bir takımımız var. Dil, çok önemli bir problem değil. Futbolun dili ortak... Bu yüzden Muslera ve Mariano ile aynı dili konuşuyor olmamın büyük bir avantaj olduğunu söyleyemem. Çünkü önemli olan hafta içi maça nasıl hazırlandığınız.

TARAFTARLARIMIZ BİZE İNANSINLAR, GÜVENSİNLER
Taraftara mesajım bize inansınlar güvensinler. Onları sezon sonunda mutlu etmek bu takım elinden gelenin en iyisin yapıyor. Sezon sonunda taraftarımıza şampiyonluk hediye edeceğiz diye ümit ediyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.