Mustafa Cengiz: Teknik direktör adayım Fatih Terim'dir!

Galatasaray Kulübü'nün 20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulu öncesi başkanlığa aday olduğunu açıklayan Mustafa Cengiz, bazı şeylerin yolunda gitmediğinin görüldüğünü söyledi. Mustafa Cengiz'in bugün Anadolu Ajansı aracılığıyla yaptığı açıklamada, başkan adayı olacağını ilan etmesinin ardından olumlu tepkiler aldığını belirterek, "Dursun Özbek yönetiminden hoşnutsuzluk var. Bu hissediliyor. Genel eğilim bu yönde. İnsanlar, bir şeylerin yolunda gitmediğinin farkında." dedi.

Kulübün mali, idari ve sportif anlamda başarısız olduğunu savunan Cengiz, yine de Dursun Özbek yönetiminin süresini doldurmasını beklediklerini vurgulayarak, "Seçimin Mayıs 2018'de yapılmasını isterdik. Hangi düşünceyle, yangından mal kaçırır gibi, adaylara bir haftalık hazırlık süresi vererek, 3 hafta içinde seçime gitme kararı aldı bilmiyoruz. Tüzük bakımından ve hukuki açıdan tartışmalı bir durum." diye konuştu. 

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ
Kulübün sorunlu bir döneminde bu göreve talip oluyoruz. Galatasaray için, doğru yönetme adına, elimizi taşın altına koyacağız. Biz, fırtınalı, en zor dönemde yönetime talip olduk. Bunun camia tarafından olumlu değerlendirildiğini biliyoruz. Takım başarılıyken, mali durum düzgünken, idari yapılanma doğruyken, herkes o gemiyi yönetebilir. Önemli olan fırtınalı havada yönetmek ve bu göreve talip olmak. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.

ŞAMPİYON OLSAK BİLE MAYIS AYINDA SEÇİM OLACAK
Sarı-kırmızılı kulübün başkanlığına talip olan Mustafa Cengiz, seçilmesi durumunda mayıs ayında olağan genel kurulu yapacağını vaat etti. Seçilecek yönetimin görev süresiyle ilgili tartışmalara değinen Cengiz,  "Bu konuda en değerli hukukçulardan görüş de alsanız, iki farklı yorum çıkarırlar. Mevcut tüzük bu konuda berbat. Sırf bu nedenle, seçildiğim takdirde, şampiyon bile olsak, mayıs ayında olağan genel kurula gideceğim. Çünkü bu durum benim içime sinmiyor." değerlendirmesinde bulundu. 

YÖNETİM LİSTEMİZ ŞEKİLLENİYOR
Yönetim listemiz şekilleniyor. Çoğunlukla genç ve yıpranmamış isimler tercih edeceğiz. Galatasaray'da sürekli olarak tecrübeli olduğu kabul edilerek hep aynı isimlerin yönetimlere getiriliyor ancak bu doğru bir politika değil. Yanlış yapanın tecrübesi nasıl olur merak ediyorum. Biz, fazla tecrübeli isimler olsun istemiyoruz. Pırlanta gibi, temiz, herkesin onaylayabileceği, kişiliklerine, karakterlerine laf söylenemeyecek insanları bir araya getirmek için çabalıyoruz. Önemli olan Galatasaray için en iyi şekilde çalışabilmesi..

İLK GÖRÜŞECEĞİM İSİM FATİH TERİM'DİR!
Galatasaray futbol takımının şuan bir teknik direktörü yok. Böyle bir şey olabilir mi? Taraftarımız bizim için çok önemli. Ben, onların ne dediğine bakarım. Çünkü ben de taraftarım. Tribünleri dolduran, harçlığını, maaşını, zamanını veren onlar. Taraftarın sesini dinlememiz gerek. Onların genel eğilimi, Fatih Terim'den yana. Sebebi de geçmişte yaşattığı başarılar. Şu anda da bir görevi yok. Seçilirsem ilk görüşeceğim isim Fatih Terim'dir. Taraftarımız Fatih Terim'i işaret ediyor, ben de 'Terim' diyorum. Mümkünse onunla uzun soluklu bir sözleşme yapmak isterim. O bir Galatasaray markası. Belki üst akıl olur, yanında bir teknik direktör bulunur. Oturup konuşulması gereken konular..

Cengiz ayrıca, camia içindeki kırgınlıkların da bir araya gelinip, açık yüreklilikle konuşularak giderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.