Ömer Yalçınkaya: Transfer yapacağız

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan “Son Topa Kadar” programına telefonla bağlandı. Erkek ve kadın takımımız için birer transfer yapılacağını belirten Ömer Yalçınkaya'nın, açıklamaları şu şekilde..

BÜTÜN MAÇLAR MÜDAFAADAN GEÇİYOR
Hafta içinde maçtan önce bazı ajanslar ‘Galatasaray’ın amaçsız maçı’ diye yazdılar ama daha sonra kendileri farkına vardılar ve o haberleri kaldırdılar. Bunu da açıkçası kınıyorum. Öte yandan Reggio Emilia maçı bizim bir parça savunmamızın daha oturması gereken, önce müdafaa yapıp sonradan atarak kazanabileceğimiz bir maçtı. Zaten bütün maçlar müdafaadan geçiyor. Dolayısıyla müdafaada fena olmayan işler yaptık, neticesinde de kazandık. Önümüzdeki hafta Buducnost karşılaşmasını galibiyetle kapatıp son iki maça odaklanmak gerekiyor.

ÇOK DİKKATLİ OLACAĞIZ
Muratbey Uşak bu sezona istediği gibi başlayamadı. Yarınki maç tehlikeli bir maç. Evimizde oynamamızdan ötürü bir avantajımız var. Galatasaray’ın her çıktığı maçta favori olması gerekiyor. Yarın saat 13:00’te oynayacağımız karşılaşma için taraftarımızı maça davet ediyorum. Çok dikkatli olacağız. Çalışmalarımızı yaptık.

YENİ HAFTAYA İKİ GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYORUZ
Deplasmanda kazandığımız Çukurova maçı çok önemli bir galibiyetti. Özellikle Rusya’da oynadığımız kötü maçın dönüşünde bu maçı kazanmak takımın karakter koymasıyla alakalı bir şeydi. Eksik ve sakatlıklarımız var. ESBVA-LM maçı da aynı şekilde mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Ben de salondaydım, son beş dakikada maçı kopartıp aldık. Marina hocayı ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Yarın da iki maç var; yeni haftaya iki galibiyetle başlamak istiyoruz.

BİRER TRANSFER MUTLAKA DÜŞÜNÜYORUZ
Erkek ve kadın takımımız için birer transfer mutlaka düşünüyoruz. Fakat bu dönemde istediğimiz tarzda oyuncular olmadığı için gerçekleşmedi. Ama ne olursa olsun kendi evimizde oynadığımız maçlarda galibiyet hedefiyle çıkıyoruz. Çünkü ilerleyen haftalarda bu galibiyetler bizi yukarıya götürecektir.

QUİGLEY OCAK AYININ ORTASINDA DÖNECEK
Sağlık heyetimiz Allie Quigley için Ocak ayının ortasına doğru yetişeceğini ön görüyor ama bu süreç yapılan rehabilitasyonlarla daha da kısalabilir. Quigley de takıma bir an önce dönebilmek için elinden geleni yapıyor. Bu arada mutlaka EuroLeague’de ve Türkiye Ligi’nde oynayacak bir ya da birden çok oyun kurucu bakıyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.