Özbek'in seçimdeki en büyük kozu: Projeler ve Terim!

Galatasaray'da listeler öncesi gün netleşirken, artık gözler 20 Ocak'ta yapılacak seçimli Olağanüstü Genel Kurul'a çevrildi. Kongreye sıkı bir şekilde hazırlanacağı söylenen başkan Dursun Özbek ilk olarak Galatasaray Cemiyeti, GSYİAD olmak üzere çeşitli derneklerin organizasyonlarına katılarak üyelere bilgilendirmede bulunacak.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Başkan Özbek'in en büyük iki avantajının, kulüp için hayati önem taşıyan projelerin devam etmesi ve Fatih Terim'in göreve gelmesi olarak gösteriliyor. Bu iki etkenin Dursun Özbek'e büyük oy sağlayacağı dile getirildi. Kulüpte seçimin nabzını tutan üyeler, 20 Ocak'taki katılımla ilgili bazı tespitlerde bulundu. Buna göre, seçime katılması tahmin edilen üye sayısı 2 bin 500-2 bin 750 civarı olarak hesaplanıyor. 

Katılımın düşük kalmasında iki faktör ön plana çıkarılıyor:
1) Dursun Özbek'in kazanma olasılığının çok yüksek olması.
2) Kış nedeniyle ilginin az olacağı düşüncesi.

Başkan Özbek'in böyle bir durumda alacağı oy oranı yaklaşık 2 bin olacağı dile getirildi. Tepki oylarının diğer aday Mustafa Cengiz'e yönelmesi halinde bile muhalefetin oyunun 750'lerde kalacağı ifade edildi. Cengiz'in çıkışı, muhalifler arasında takdir toplarken, yine de başkan Özbek ile arasında büyük oy farkının bulunduğu vurgulandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.