79milyon TL'lik kaynak bulundu!

Bilindiği üzere Mayıs ayında gerçekleşecek olan dönem sonu mali raporlar Galatasaray Sportif AŞ için hayati önem taşıyor. Dört sene üst üste zarar açıklayan Sportif AŞ bu dönem sonunda kar elde etmek zorunda. Bunun gerçekleşmemesi halinde Galatasaray Sportif AŞ, dokunulmazlık hakkı bulunduğu A Grubu hisselerindeki imtiyazını kaybedecek ve SPK tarafından lüzum görülmesi halinde bağımsız iki üye yönetimde söz sahibi olacak. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Haziran başı-Ağustos sonu 3 aylık dönemde 10.9 milyon kar elde eden Sportif AŞ'nin Eylül başı-Kasım sonu 3 aylık dönemdeki mali tablosu ise Şubat ayında açıklanacak. Ancak alınan bilgilere göre ikinci dönem sonunda kar değil zarar açıklanması söz konusu. Bunun nedeni ise transfer döneminde yapılan harcamalar. Bu süreci 40 milyon euro bonservis ve oyunculara verilen garanti paralar oluşturuyor.

79 MİLYON TL KAYNAK BULUNDU
Galatasaray camiası kara kara yıl sonundaki hesapları beklerken bilançoyu kara geçirecek önemli bir kaynak bulunduğu belirlendi. 2011'de kulüp tarafından Sportif AŞ'ye aktarılması gereken stat gelirlerini içeren 79 milyon TL'nin senelerdir ötelendiği ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun buna müdahalede bulunduğu ortaya çıktı. SPK'nın bu hamlesi Galatasaray aleyhine değil lehine bir durum ortaya çıkardı. Dolayısıyla 79 milyon TL bu dönemde Sportif AŞ'ye artı olarak yansıyacak ve sarı-kırmızılı kulüp hayati bir nefes alacak. 

Sportif AŞ'nin kaderini belirleyecek son 6 aylık dönemde giderleri Eylül başı-Kasım sonu gibi olmayacak. Galatasaray'ın büyük olasılıkla Mayıs sonunda kar açıklayacağı ve imtiyazlarını kaybetme tehlikesinin tamamen ortadan kalkması bekleniyor. Sportif AŞ için yeni bir sermaye artışı planladıklarını açıklayan Başkan Dursun Özbek, "Sermayemizi 100 milyon liradan 600 milyon lira seviyesine çıkaracağız." demişti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.