Fatih Terim: Daha çok çalışmamız lazım..

3-0 kazanılan Bucaspor maçı sonrasında Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Eksiklerimizin olduğunu belirten Terim, şu ana kadar bitmiş bir transfer olmadığını da belirtti. Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde..

DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM
Elbette eksiklerimiz var. Oyun arzusundan ve mücadele isteğimizden son derece mutluyum. Beraber oynama kültürümüzü artırdığımızda artı bireysel performansları yükseğe ektiğimizde çok daha iyi işler olacaktır. Skor olarak, zaman zaman oyun olarak iyi gidiyoruz. Kura çekiminde bakalım hayırlısı ne olacak. Dediğim gibi lig çok daha çetin geçecek. Daha çok çalışmamız lazım. Beraber oynama kültürümüzü biraz daha artırmamız lazım.

ÇOK GÜZEL BİR KAMP GEÇİRDİK
Fiziksel olarak da mental olarak da takım olarak da kampı ayırmak lazım. Fiziksel olarak her geçen gün daha iyi olacağımız kesin. Çok güzel bir kamp geçirdik. Sakatlıktan uzak, gayet neşeli bize faydalı bir 10 gün oldu. İlk yarının yorgunluğu var Galatasaray’da. Haziran’da erken başlamış uzun bir sezon. Bazı oyuncular da kendi liglerinden gelip devam etmişler. Her geçen gün bu açığımızı kapatacağız. Kafamızdaki planlar içerisinde rakip sahada oynama isteğimiz devam ediyor.

BİTMİŞ BİR TRANSFERİMİZ YOK
Transfer konusunda açıkçası almak istediklerimizi ekonomik olarak da rasyonel bir şekilde yapıyorsanız manası var demektir. Almış olmak için almayı düşünmüyorum. Yönetim de biz de uğraşıyoruz. Olursa alacağız. Devre arası kimse normal transferler beklemez. Kimse iyi adamlarını vermez. 1-2 tane belki size uygun bulabilirsiniz. Kolay değildir. Ben de transferleri duyuyorum, bilmediklerimi de duyuyorum. Galatasaraylılar da yanlış yönlendirip kendileri sonradan olmadığını duyduklarında hayal kırıklığı yaşamalarını istemiyorum. Bizim şu anda bitmiş bir transferimiz yok. Ama seçim sonrasına daha var. Bazı şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Mevcut oyuncuların performansını, bireysel olarak yukarı çekmek niyetindeyiz, mecburiyetindeyiz. Lig çok çetin geçecek.”

SOĞUK BİR HAVADA ÇETİN BİR MAÇ OLACAK
Kayseri hakikatten iyi bir kadroya sahip, iyi gidiyor. Yeni transferlerle de güçlendi. Taraftarıyla da güzel yerlerde. Zor bir takım. Onlar da son 8 içinde kupada. Soğuk bir havada çetin bir maç olacak. Önemli maçlarımızdan bir tanesi.

FERNANDO GAYET İYİ GİDİYOR
Lato’nun iyi niyetinden ve yaklaşımından memnunum. Antrenman ve maçlardaki performansı gayet profesyonelce. Bugün yoruluncaya kadarda gayet iyi oynadı. Fernando sahamızın kadrine uğradı. Bizi üzdü biraz. Çok önemli bir oyuncu bizim için. Beklenenden daha erken döneceğini düşünüyorum. Onu İstanbul’a erken yollamıştım. Antrenmandan görüntü attılar gayet iyi gidiyor. Fernando da bir an evvel gelmek isteyen bir oyuncu. O yüzden daha kısa bir mesafeye alacağız gibi gözüküyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.