Fatih Terim'den oyuncularına hodri meydan!

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Nigel de Jong'un affedilmesiyle 15'e yükselen yabancı sayısı, kontenjan sorununu beraberinde getirdi. Carrasso'nun göndenilmesine kesin gözüyle bakılırken, Fatih Terim kalan kontenjan için Donk, De Jong ve Latovlevici hakkındaki kararını Antalya kampı sonrasında verecek.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; sezon başında lisansı çıkarılmayan Nigel de Jong'un da affedilmesi ile birlikte Galatasaray'da yabancı oyuncu sayısı 15'e çıktı. Kurallar gereği kadrosunda 14 yabancı bulundurma hakkına sahip olan sarı kırmızılılar kontenjan sorunu nedeniyle yedek kaleci Cedric Carrasso ile yollarını ayırmaya hazırlansa da bu hamle yetmeyecek zira yabancı bir sol bek almaya hazırlanan kulüpte yine yer açılması gerekecek. Halen yeri garanti olmayan De Jong, takıma girmek için Donk veya Latovlevici'nin yerini almaya çalışacak.

Böylesine bir sayısında sıkıntı yaşayan Galatasaray'da Fatih Terim henüz net bir karar vermiş değil. Takımındaki tüm futbolcuları kamp kadrosuna dahil ederek Antalya'ya götüreceğini ileten tecrübeli teknik adam, yabancılara "Bu formayı hak eden giyer ve takımda kalır" mesajı verecek. Sol bek transferinin ardından Terim, Ryan Donk, Nigel De Jong ve Iasmin Latovlevici arasında tercihini yapacak. Bu üç isimden kampta daha çok çalışan ve kendisini gösteren iki isim takımla yoluna devam edecek.

Igor Tudor döneminde kadro dışı kalan ve U21 ile idmanlara çıkan, Terim'in gelişiyle ikinci bir şans yakalayan Nigel De Jong'un yine kadroya dahil olamama ihtimali bulunurken tecrübeli oyuncunun durumu Antalya'da göstereceği performansı netleştirecek.

Terim'in gelişiyle hırslandığı görülen Donk ile sol bekte fazla alternatifi olmalan Latovlevici de Antalya'da kıran kırana bir forma savaşı verecek. Yönetime, son yabancı kontenjanı için kampta karar vereceğini ileten Terim'in gözü bu üç oyuncuda olacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.