Fatih Terim'den takıma mesaj: Galatasaray hücum oynar!

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim devre arası kampında oyunculara ağırlığını yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Günde çift antrenmanla fizik olarak oyuncularını hazır hale getirmeyi hedefleyen İmparator ayrıca taktik anlamda da oyuncularını "Galatasaray hücum oynar." felsefesine hazırlıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Fatih Terim, günde çift idmanla pestillerini çıkardığı oyuncularına oyun felsefesini aşılıyor. Igor Tudor'un sürekli savunmaya konsantre ettiği yıldızları, "Galatasaray, rakip kim olursa olsun, hücum oynar" sözleriyle motive eden Terim, başta Belhanda olmak üzere oyuncularını saha içinde özgür bırakmaya başladı. Takımdaki herkesle bire bir görüşmeler yapan İmparator, taktik çalışmalarda 4-1-4-1 sistemini deniyor. Fernando'nun sakatlığında ön liberoda Donk'u hazırlayan, Hakan Balta'yı sol bekte kullanan Terim, her gün ekstra duran top çalışmaları da yaptırıyor. 

İşte Terim'in idmanlarda oyuncularına yaptığı uyarılar:
1) Savunmada beklemek yok! Takım halinde önde baskı yapacağız.
2) Kendi yarı alanımızda değil rakip sahada oyunu oynayacağız.
3) Topun kontrolü sürekli bizde olacak. Rakip sahada pas yapacağız.
4) Hücumda herkes inisiyatif alacak ve gol için her şeyi deneyeceğiz.

NEŞELİ GÜNLER
Igor Tudor döneminin aksine idmanlar, çok daha neşeli ve eğlenceli geçiyor. Fatih Terim ve yardımcıları Hasan Şaş ile Ümit Davala, oyunculara disiplinin yanı sıra kahkaha aşılıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.