Florya'ya bahar geldi!

İngiliz ekibi Stoke City ile Badou Ndiaye transferi konusunda anlaşılması en çok Galatasaraylı oyuncuları sevindirdi. Ekim ayından bu yana maaşlarını alamayan futbolcular, Senegalli takım arkadaşlarının rekor bedelle satılması sonrasında paralarını alabilecek. 

Vatan gazetesinde yer alan habere göre; Mustafa Cengiz ve yönetimi, Fatih Terim ile yaptığı görüşmeler sonrasında Ndiaye'den gelecek paranın 10 milyon Euro'yu aşan bölümünü oyuncuların biriken alacaklarını ödemek için kullanma kararı verdi. Fatih Terim, göreve gelmesinin ardından oyuncuların paralarının ödenmesinin transferden daha öncelikli bir konu olduğunu defalarca tekrarlarken her şeyden önce oyuncuların kafasının rahatlatılmasını istedi. Şampiyonluk yolunda kritik haftalar başlarken yönetim de takımın sadece zafere odaklanabilmeleri için oyuncuların paralarının ödenmesi konusunu ilk sıraya aldı.

Takıma ödenecek 10 milyon Euro sonrasında yönetim de UEFA karşısında elini güçlendirecek. Bu ayın sonunda ve şubat ayında UEFA ile yapılacak görüşmelerde oyunculara borç olmadığının belgesini de yetkililere vermek zorunda olan sarı-kırmızılı idareciler Badou Ndiaye'nin satışı sonrasında bunu da başaracak.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ise herkesin aklı Badou Ndiaye'den gelecek parada. Oyuncuların geçmişe dönük borçlarının da ödenmesi ile birlikte Florya'ya da bahar havasının gelmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.