Florya'ya yeni atama: Serdar Güzelaydın

Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticilerinden ve Milli Takımlar eski sorumlusu Serdar Güzelaydın, Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Galatasaray başkanı Dursun Özbek ve Serdar Güzelaydın'ın bu konuyu uzun süredir konuştuğu ve ikilinin Mayıs 2018 için prensipte anlaştıkları ancak gerek erken seçim gerekse teknik direktör değişikliği sebebiyle bu sürecin öne alındığı öğrenildi.

Kulislere Fatih Terim'in Galatasaray'a geliş sürecinde ilk görüşenin ve teklif yapanın da Güzelaydın olduğu konuşulmuştu. Milli Takım döneminde Terim ile birlikte çalışan tecrübeli teknik adamın, yakın dostu Güzelaydın'ın da aynı çatı altına girmesyle Florya'nın Terim-Güzelaydına emanet edileceği sinyalini verdi.

Başkan Dursun Özbek'in geçmiş dönemde olduğu gibi Florya'yı yine direkt kendisine bağlayacağı ve bu operasyonu da Güzelaydın aracılığıyla yönetmeyi planlıyor. Dolayısıyla Güzelaydın, başkan ve yönetim ile Florya arasındaki iletişim ve koordinasyondan sorumlu olup mesaisinin tamamını Florya'da harcayacak. Güzelaydın'ın futbol ile ilgili bir yöneticilik görevi yapacağı ve dolayısıyla kendisine herhangi bir ücretin ödenmesinin mümkün olmayacağı bildirildi. Güzelaydın'ın geçmişte TFF çatısı altında Fatih Terim ile beraber görev yapması ve aralarındaki güvene dayalı yakın ilişkinin büyük avantaj olacağı en çok konuşulan hususlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.