Galatasaray'ın transfer parası Alex Telles'ten!

Sezon başında transferlere ödenecek bonservis ücretlerini Bruma'nın satışından gelen gelirle finanse eden Galatasaray, ara transfer döneminde yapacağı transfer için ödeyeceği paranın kaynağını eski futbolcusunda buldu.

Sporx'in haberine göre; Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, diğer yandan da Chelsea ile Porto arasındaki Alex Telles görüşmelerini yakından takip ediyor. Juventus'un Alex Sandro için 40 milyon euro bonservis bedeli talep etmesinin ardından rotasını Alex Telles'e çeviren Chelsea, Porto ile görüşmelere başladı. 

Porto'ya 25 milyon euro teklif eden Chelsea, Portekiz temsilcisinin 30 milyon euro'luk talebi ile karşılaştı. Kısa bir süre içerisinde Alex Telles transferini sonuçlandırması beklenen Chelsea'nin Finansal Fair Play'de dengeyi kurmak zorunda olan Porto'yu 25 milyon euro'ya ikna etmesi bekleniyor.

Chelsea, Porto'ya Alex Telles için 25 milyon euro öderse Galatasaray'dan bu transferden %10 pay alacak. Telles'i 8.5 milyon euro'ya Porto'ya satan Galatasaray, Chelsea'nin Telles için Porto'ya 25 milyon euro ödemesi durumunda kardan %10 pay alacak ve 1.7 milyon euro'yu kasasına koyacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.