Mustafa Cengiz: Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın!

Geride bıraktığımız hafta sonu Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimleri kazanarak başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz bugün gerçekleştirilen devir-teslim töreni sonrasında Galatasaray Spor Kulübü'ndeki başkanlık görevine resmen başlamış oldu. Kulüp tarihinin 37. başkanı olarak yer alan Cengiz, gerçekleştirilen törende basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü'nün yeni başkanı Mustafa Cengiz devir teslim töreninde "Sayın Dursun Özbek ve yönetimine, divan başkanımız İrfan Aktar'a göstermiş olduğu adil, Galatasaray'a yakışır seçim ve ritüellerin sonlandırılması babında çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Dursun Başkanımın kendisine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum hizmetleri için. Galatasaray bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak bize teslim edildi. İnşallah biz bu bayrağı daha yukarılara taşıyacağız. Özellikle Kayseri'de havaalanında başlayan taraftarımızın başlattığı ‘YellowFriday’ hareketi, 24 saattir sosyal medyada Trend Topic haline geldi. Sosyal mecralar tarihinde görülmedik bir aksiyon var. Bu inanın göz yaşartıcı. Bu insanların bir karlı Juventus maçındaki birlikteliği gibi. Aynı heyecanı hissettik. Böyle bir taraftara layık olabilmek çok zor. Bu taraftara layık olmaya çalışacağız. Yaratılan sinerji dev bir sinerji. Lafla olmadığını gösterdi. Biz bunun sosyal medya üzerinde ete kemiğe büründüğünü gördük. Bizim stoklarımız çok yüksek. 23 milyon TL'ye yakın Ağustos ayı itibarıyla stokumuz var. Kasım ayı rakamlarını alamadık, Ocak 20 itibarıyla almamız gerekirdi. Nedenini bilmiyoruz. Bir ay sonraya ertelendi Kasım sonu bilançoları. Biz yönetime saygı duyduğumuz için yorum yapmıyoruz. Sportif AŞ'nin stokları açısından taraftarımızın bu stokları eritmesini istiyoruz. Müthiş stok var. GSStore'lara girdiğinde gerekirse aradığını bulmasın. Pahalı demesin, kalitesiz, kaliteli demesin. Ne bulursa alsın. Galatasaray'ın bayrağı, forması, arması… Lütfen ne bulurlarsa. Kalem bulurlarsa kalem alsınlar. Stokları eritsinler, diğer takımlara örnek olsunlar. Özellikle mali açıdan düzelmemiz için kişilere bağlı kalmadan, Dursun Özbek'in vereceği ya da Mustafa Cengiz'in vereceği nakit akışına bağlı olmadan, oligarka teslim olmadan, 30 milyon diye varsaydığımız insanların sahiplenmesiyle bunun ete kemiğe bürünmesini istiyoruz. Bu et kemiğin aracısı finans kurumları. Para şu anda bizde yok. Bütün kulüplerimizde yok. Hangi banka, hangi finans kurumu bize 10 gün içinde ciddi bir destek verirse, uzun vadeli ve kabul edilebilir faizler içinde destek verirse ben o kurumun adını 30 milyona yayacağım. O banka 100 milyon TL ile yapamayacağı reklamı yapmış olacak. Biz moralle ve potansiyelle varız. Camianın ruhunu finans kurumları lütfen görsün. Sayın başkanımı da zorladılar. Daha önceki başkanlarım da öyle. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Sakın yanlış anlaşılmasın. Ama Galatasaray'da gelecek başkanların uzman insan olmasını, sadece cebinde parası olan insanlar olmasını istemiyorsanız. Galatasaray'ı ete kemiğe büründürün. Önümüzdeki hafta finans haftası, 10 gün. Sevgili bankalarımızın ve finans kurumlarımızın ne olduğunu göreceğiz. Kim ki bize el verirse biz ona müthiş eller veririz.." ifadelerine yer verdi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.