Rodrigues: Her şey çok güzel olacak.

Sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla herkesin beğenisini kazanan Garry Rodrigues, Milliyet gazetesine açıklamalarda bulundu. Fatih Terim'in gelişiyle takımdaki havanın değiştiğini belirten Rodrigues, hedefini Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak olduğunu da belirtti. Garry Rodrigues'in açıklamaları şu şekilde.. 

ŞU ANDA TAKIMDAKİ HAVA İNANILMAZ DEĞİŞTİ
Ben Fatih Terim ile belki ilk defa çalışacağım ama kendisini zaten daha önce tanıyan, bilen bir futbolcu olduğumu söyleyebilirim. Şu anda takımdaki hava inanılmaz değişti. Baktığınız zaman, artık herkeste gülen yüzler var. İyi bir tatil geçirdik. İyice dinlendik. İkinci yarı hocamızla beraber hedefimize en iyi şekilde, en güçlü adımlarla ulaşmaya çalışacağız.

Çalışmalarımız iyi bir şekilde başladı. Bence en büyük ayrıntı, yüzlerin gülmesi, herkesin mutlu olması. Takım içindeki mutluluğu gerçekten hissedebiliyorum. O yüzden hocamızın gelmesi bizi olumlu anlamda etkiledi.

Yüzlerin gülmesi derken Daha öncesiyle, bugün arasında ne gibi değişiklikler yaşandı da bu oldu?
Tabii ki küçük detaylar, küçük ayrıntılar var. Ben çok rahatlıkla görebiliyorum ki herkesin yüzü gülüyor.

BENCE HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
Tudor ile biliyorsunuz daha önce çalışmıştım. Şimdi Fatih Hocamız geldi. Kendisinin Galatasaray’da ne kadar efsane olduğunu çok iyi biliyorum. Tabii takım arkadaşlarımızın mutlu olmaları size de olumlu olarak yansıyor. Diğer taraftan hocanın bana yaklaşımı çok iyi. Bire bir ilişkilerimiz güzel ve antrenman tarzı, bugüne kadar gözlemlediğim çok çok iyi olduğu. Ben de böyle bir efsaneyle çalışacağım için mutluyum. Benim için yeni bir sayfa ve yeni bir meydan okuma tabiri caizse. Yeni bir hocayla çalışacağım. Ama bence her şey güzel olacak.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK CAMİASINDA OYNUYORUM
Türkiye Ligi’ndeki rekabetin iyi olduğunu düşünüyorum. İyi, güçlü takımlar var. Bu rekabete baktığımda Türkiye’de oynadığım için de kendimi iyi hissediyorum. Ama ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, tüm takımlara saygım var ancak Türkiye’nin en büyük camiasında oynuyorum. Şampiyon olarak bunu bir kez daha hissetmek istiyorum.

HEDEFİMİZ ORTAK, ŞAMPİYON OLMAK
İlk yarıda sezona iyi başlayan bir Galatasaray vardı. Aslında bu çok çok kolay değildi. Yeni kurulan bir takım, birçok oyuncusu yeni katılmış. O yüzden iyi başlamak, iyi devam ettirmek çok kolay değildi. İnişler, çıkışlara gelirsek, futbolda bu tür şeyler var. Tabii ki her maçı kazanamıyorsunuz. Galip gelmemiz gereken maçları, kazanmamız beklenen maçları kaybettik mesela. Ama çok çok kötü bir iş çıkardığımızı düşünmüyorum. Çünkü hiç kimseye yeni kurulmuş takım imajı vermedik. Hep birbirine bağlantı oyuncular, birbiriyle ilişkileri kuvvetli bir takım görüntüsü sergiledik.

Diğer taraftan çok kaliteli oyunculara sahip bir takım olduğumuzu düşünüyorum. O yüzden tabii ki hedefimiz ortak, şampiyon olmak.  Fatih hocamızın gelişi tüm ambiansı değiştirdi. Daha önce söylediğim gülen yüzlerden kastım da o idi. O yüzden şampiyonluğa olan inancımız daha da fazla diye söyleyebilirim. Şampiyon olma yolunda gereken çalışmaları yapıyoruz.

ÖNEMLİ OLAN BİZİM NE YAPTIĞIMIZ
Şampiyonluk için bakıldığı zaman güçlü rakiplerimiz var. Beşiktaş, Fenerbahçe, Başakşehir, Trabzon güçlü takımlar. Zaten şu an puan cetveline baktığımız zaman bu görünüyor. Hiçbir kopukluk yok. Bu demektir ki lig, kaliteli gidiyor.

Diğer taraftan; rakibe saygımız sonsuz, güçlü rakipler olabilir ama iş yine bizde bitiyor. Önemli olan bizim ne yaptığımız. Bizim kendi potansiyelimizi sahaya yansıtmamız gerekiyor. O yüzden her şey performansımıza odaklanmaktan geçiyor. En önemlisi bu...

Cenk Tosun'un Everton'a transferini değerlendiren Rodrigues, ''Çok önemli bir transfer. Aslında bir futbolcunun Premier Lig’e gitmesi Türkiye açısından da güzel. Ama bunun Beşiktaş’ı etkileyip etkilemeyeceği onların bileceği bir şey.  Bu benim cevap verebileceğim bir şey değil.'' ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE'YE ADAPTASYONUM ÇOK ÇABUK GERÇEKLEŞTİ
Türkiye’ye adaptasyonum çok çabuk gerçekleşti. Tabii ki bunda en büyük pay, Hollanda’daki Türk arkadaşlarımdı. Diğer taraftan çok güzel bir ülke ve bence Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesinde yaşıyorum. Buradan ayrılmak için hiçbir sebep bulamıyorum.

GALATASARAY İLE ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM
Futbolda her duruma hazır olmanız gerekiyor. Çünkü futbolda her şey çok çabuk değişiyor. Premier Lig’den bir teklifin gelmesi çok farklı bir şey. Mutlaka herkesin bazı hedefleri var. Şu anki hedefim, ben buraya şampiyonluk yaşamaya geldim. Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak istiyorum ve Galatasaray ailesi, camiası tarafından çok sevilmek istiyorum. Hedefim bu...

Manchester United, Barcelona gibi çok büyük camialarda oynamayı kim istemez? Ama bu da çok fazla kişiye nasip olmuyor. Ama benim odaklandığım, futbolumu geliştirmek, Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak. Diğer taraftan mutlaka büyük camialardan bir teklif gelirse herkes bunu düşünebilir.

İNGİLİZCE'Yİ ÖĞRENMELERİ GEREKİYOR
Tabii ki genç oyunculara verebileceğim tavsiyeler var. Bunun en başında İngilizce’yi söyleyebilirim. Çünkü dil çok çok önemli. Bir ülkeye gittiğiniz zaman en önemli faktör iletişim oluyor. Bu nedenle İngilizce önemli. Öğrenmeleri gerekiyor. Diğer taraftan öğrenmeye açık olmaları gerekiyor. Ve ne için yurt dışına gittiklerini bilmeleri gerekiyor. Çok çalışmaları gerekiyor. Hedeflerine en iyi şekilde odaklanmaları gerekir diye düşünüyorum.

Garry Rodrigues, basına yansıyan Schalke 04 iddiaları için ''Yok, hiçbir bilgim yok. Şu anda sizden duyuyorum.'' sözlerini söyledi.

Türk arkadaşlarının fazla olduğunu söyleyen Rodrigues, Türkçe olarak, “Nasılsın?” dedi. “Teşekkür ederim, sen nasılsın?” dendiğinde ise cevabı, “Sağ ol abi” oldu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.