Turgay Kıran: Galatasaray'da bir kriz var!

Galatasaray'ın eski yöneticisi Turgay Kıran, hafta sonu gerçekleştirilecek olan olağanüstü seçimler öncesinde Radyospor'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Turgay Kıran; Arda Turan, Fatih Terim, Dursun Özbek ve sarı kırmızıların son durumu hakkında görüşlerini dile getirdi. Turgay Kıran'ın açıklamaları şu şekilde..  

GALATASARAY'IN BİR HAMLE ŞANSI YOKTU
Dursun Özbek'in paramız yok demekten bir şansı yoktu. Fatih Terim'den kaynaklı Galatasaray'ın bir hamle şansı yoktu. Türkiye'de Arda Turan'a bu paraları verebilecek çok fazla takım yoktu ve Arda Başakşehir'e transfer oldu. Yani ben Galatasaray'ın teşebbüs yaptığına inanmıyorum. Fatih Terim'le arası bozuk olduğu için bir hamle yapılmadığına inanıyorum. 

MUSTAFA CENGİZ'İN BİR GÜCÜ YOK
Dursun Özbek, sürekli bir şeyler söylüyor ama çabalıyor, olmuyor. Seçimle ilgili yapılan yorumlarla alakalı olarak, genel kurul Dursun Özbek'le ilgili gerekli cevapları verecektir. Ben seçimde oy kullanmayacağım, oy verecek bir aday yok. Mustafa Cengiz'in bir gücü yok, İnan Kıraç, Serdar Eder ve Ahmet Ocaklı bu seçimi belirleyecekler. 

GALATASARAY'DA BİR KRİZ VAR
Galatasaray'da bir kriz var, Dursun Özbek iyi bir tablo çizmeye çalışıyor ama görüntü iyi değil. Hatırlayalım Galatasaray Oteli'ni de 3 sene önce bitiriyorlardı. Ben bu seçimi hukuka taşımayacağım, tüzük ne diyorsa odur ve yönetimin bu tüzüğe saygı göstermesi gerekiyordu. Ben kısa bir süre içinde tekrar seçim olacağına inanıyorum.

FATİH TERİM, GALATASARAY'DA BAŞARILI OLACAKTIR
Fatih Terim, Arda Turan ile milli takımda bir sorun yaşamıştır, orada kalmıştır keser atar. Dursun Özbek Fatih Terim hamlesiyle doğru bir hareket yapmıştır. Fatih Terim, tecrübesi ve hırsıyla Galatasaray'da başarılı olacaktır. Serdar Güzelaydın ile Fatih Terim beraber çalışacaklar ve biz de onları göreceğiz. Galatasaray'da rüştünü ispat edecektir, başarılı olacaklarına inanıyorum. Para sorunu tek problem olarak gözüküyor.

Transfer konusunda Fatih Terim yardımcı olacaktır, kendi cebinden transferler yapabilir, geçmişte Galatasaray basketbol takımlarına bile paralar vermiştir. Terim iyi bir Galatasaraylı onun elinden geleni yapacağına inanıyorum. Fatih Terim ile ligin 2. yarısında başka bir takım izleyeceğiz. Fenerbahçe maçlarında bile takımın havası değişecektir. Dünya futbolunun önemli teknik adamlarından biridir Fatih Terim.

Turgay Kıran, Arda Turan'ın Başakşehir'e transferiyle ilgili olarak da ''Işıl Alben ve Muslera, Arda Turan'ı takipten çıkardılarsa duygusal yaklaşmışlardır. Galatasaraylı Arda'nın Başakşehir'e gitmesi herkesi üzmüştür.'' sözlerini söyledi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.